ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Євромапа України – 2. Рейтинг європейської інтеграції областей»

12 Жовтня 2020, 17:14
«Євромапа України – 2. Рейтинг європейської інтеграції областей»

«Євромапа України – 2. Рейтинг європейської інтеграції областей» – унікальне дослідження, що підготували аналітики Центру «Нова Європа» у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Про це повідомляє Євроінтеграційний портал.

«Євромапа-2» є другим всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, укладений на основі відповідності до 50 індикаторів у дев’ятьох сферах, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Завантажити повне дослідження можна за посиланням.

Зокрема, дослідження містить такі дані:

Лідером рейтингу другий рік поспіль стала Львівщина. Найбільший прогрес продемонстрували Київ, Тернопільська та Запорізька області. Останнє місце за Луганщиною.

Євроінтеграційні успіхи притаманні не лише областям, що безпосередньо межують із країнами-членами ЄС. Донецька і Луганська області серед лідерів за кількістю проєктів, профінансованих ЄІБ та ЄБРР.

Трійка лідерів за рівнем приросту експорту товарів до країн ЄС – Кіровоградська, Львівська та Черкаська області. Кіровоградщина на першому місці в рейтингу експорту товарів – справжня сенсація (приріст експорту аж на 75%).

У 20 областях України частка інвестицій із країн Євросоюзу від загального обсягу прямих іноземних інвестицій перевищує 70%.

Україна, згідно з рейтингомEuropeanInnovationScoreboard2020, має низьку інноваційну спроможність та потребує налагодження експорту високотехнологічної продукції.

Євроінтеграція спрямована на дуже практичні речі, серед яких якісні дороги, побудовані відповідно до стандартів ЄС. Серед регіонів-лідерів – Кіровоградська, Харківська та Запорізька області.

Україна невповні використовує можливості освітніх проєктів Євросоюзу. Статус лідера серед країн Східного партнерства за кількістю академічних обмінів нівелюється через велику кількість закладів вищої освіти. За останні два роки в Erasmus+ взяли участь 188 із 281 українських закладів вищої освіти.

Стежте за нами в Instagram
Інфографіка, Новини