ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як живеться рембазам у новому статусі

23 Жовтня 2020, 13:23

На початку поточного року зі складу Озброєння Збройних Сил України до Повітряних Сил було передано дві стаціонарні бази з ремонту автомобільної техніки. Одна з них, якою командує полковник Володимир Ященко, дислокується на Київщині, інша, під командуванням підполковника Володимира Оліярника – на Волині. Та одна від одної частини відрізняються – як віком, так і завданнями, що виконують.

Перша з них була сформована як окружна стаціонарна тракторна ремонтна база у Києві далекого 1944 року. Згодом вона перейшла на ремонт гусеничних тягачів, ще пізніше до них додались і автомобілі.

Від початку збройної відсічі російської агресії на Сході країни підрозділи та особовий склад бази бере активну участь у забезпеченні бойових дій відповідно до завдань, що покладені на військову частину. Лише протягом 2014-го виїзними ремонтними бригадами було виконано 64 середні та 763 поточні ремонти техніки, встановлено екранований захист на 223 одиниці автомобільної та бронетанкової техніки, евакуйовано з району проведення АТО 32 одиниці техніки та 16 поранених військовослужбовців. Із баз та складів було отримано та перевезено до району проведення АТО понад 400 тонн автомобільного майна.

– Якнайкраще під час відряджень на Схід держави себе проявили такі військовослужбовці, як заступник командира з матеріально-технічного забезпечення підполковник Володимир Костецький, начальники ремонтних цехів майори Юрій Гнат та Сергій Бондаренко, командир ремонтного взводу старший прапорщик Ярослав Деледивка, майстер солдат Володимир Карплюк та чимало інших, – розповідає заступник командира частини з морально-психологічного забезпечення підполковник Андрій Каратонов. – Окремо варто відзначити сержанта Валентина Тимошенка, молодшого сержанта Анатолія Хланту й солдата Антона Буякова. Тимошенко дістав поранення під час обстрілу краматорського аеродрому з РСЗО «Смерч», Буяков відзначився під час евакуації поранених з-під обстрілів, а Хланта завжди дуже професійно й ініціативно виконував різні види ремонтів.

Особовий склад частини успішно виконує всі види ремонтів автомобілів легкової і вантажної груп. Це – десятки модифікацій, власне, все, що є з автомобільної техніки на озброєнні вітчизняного війська.

Військовий колектив рембази, що дислокується на Волині, як і сама база – набагато молодший. Адже частина сформована вже під час російсько-української війни у 2016 році. Вона також спочатку входила до складу Озброєння ЗС України, і лише у лютому була підпорядкована Повітряним Силам. На сьогодні тут ремонтують автомобілі ЗіЛ-131 та різні модифікації спеціальної техніки на його базі.

Від початку свого існування частина активно нарощує виробничі можливості та потужності, збільшує матеріальну та ремонтну базу, активно розбудовується та укомплектовується. Варто відзначити, що військове містечко, де розміщена частина, знаходилось у вкрай занедбаному стані, а будівлі потребували капітального ремонту. Звичайно, робота над його розбудовою триває й сьогодні, та зроблено вже чимало.

Як розповів кореспондентові АрміяInform заступник командира частини з МПЗ полковник Анатолій Вознюк, від самого заснування військової частини в її лавах служить багато учасників бойових дій на Сході України, котрі мають відзнаки за гідне виконання військових обов’язків. Здебільшого це – ті, хто воювали у складі різних бригад, а згодом, після демобілізації, уклали контракти про проходження служби й прийшли до частини. Крім того, ціла низка офіцерів виконували службово-бойові завдання у районі проведення ООС уже від цієї військової частини.

Наразі особовий склад обох стаціонарних баз виконує ремонт автомобільної техніки частин та підрозділів Повітряних Сил і робить це надійно та професійно – техніка у війська повертається справна.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Репортаж