ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як військові вогнеборці пожежу на складі ліквідовували

28 Жовтня 2020, 19:35
Як військові вогнеборці пожежу на складі ліквідовували

Друга половина осені – традиційна пора підсумкових перевірок стану готовності й організації служби штатних пожежно-рятувальних підрозділів військових частин ЗС України.

Перевіряють навченість особового складу, теоретичні знання, практичні навички, відпрацювання нормативів. Як завершальний етап – пожежно-тактичні навчання, навчальні пожежні тривоги з відпрацюванням дій, максимально наближених до бойових.

Кореспондент АрміяInform побував на одній з таких перевірок і на власні очі побачив, як відбувається вишкіл вогнеборців на військовому арсеналі в місті Балаклія.

За легендою заняття, умовна пожежа виникла на складі пально-мастильних матеріалів в одному з підземних сховищ і швидко почала наближатися до відкритих наземних резервуарів. Загальна площа загоряння – близько 300 кв. м. На місце події оперативно прибув пожежно-рятувальний підрозділ, який розгорнув сили і засоби, організував евакуацію умовно постраждалого, піною загасив пожежу, локалізувавши вогонь.

Під час заняття постійно змінювалась оперативна обстановка, максимально наближаючи умови до реальних. Наприклад, навмисно змінювали умовні дані переміщення вогню, що вимагало від вогнеборців нових рішень.

– Неможливо передбачити, де й за яких обставин виникне пожежа і як вона розповсюджуватиметься, – розповідає начальник Східного територіального відділу пожежної безпеки полковник Віктор Кіт. – У боротьбі з вогнем важлива не лише матеріально-технічна база підрозділу, а й здатність кожного учасника команди оперативно мислити, швидко приймати рішення у складній обстановці, вміння контролювати свої дії.

Офіцер говорить, що, всупереч легенді про постійний сон пожежника, вільного часу у вогнеборців не так і багато.

– Навчання, тренування, складання нормативів – це не порожні слова для пожежника, – каже Віктор Кіт. – Насправді, служба в пожежно-рятувальному підрозділі – важка і відповідальна робота, адже кожна крихта знань чи вмінь може врятувати не лише об’єкт або споруду, а й людське життя.

Поки хлопці виконують завдання, звертаю увагу на боївку – спеціальний захисний одяг пожежних. На відміну від попередніх комплектів, виготовлених з цупкого важкого брезенту, що сковував рухи, нині це зручна, легка й надійна форма, яка об’єднує в собі високі захисні якості та зручність.

Ще одна новинка, яку цього року отримали військові вогнеборці з Балаклії – сучасні апарати захисту органів дихання. Вони здатні забезпечити безпечну роботу пожежників у загазованих та задимлених середовищах.

– Звісно, ми не тупцюємо на місці, – говорить полковник Віктор Кіт. – Оновлюємо не лише екіпірування і спорядження, а й парк машин, модернізуємо важку пожежну техніку. Словом, робимо все, аби бути максимально підготованими до виконання завдань, які постануть перед нами.

10
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Навчання та тренування, Новини