ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як флотські ліцеїсти морську справу опановували

16 Жовтня 2020, 17:25
Як флотські ліцеїсти морську справу опановували

В Одесі вихованці 2-ї роти Військово-морського ліцею імені віцеадмірала В. Безкоровайного  пройшли морську практику на навчальному катері «Сміла».

– Сьогодні ліцеїсти вперше вийшли в море на кораблі. Там вони ознайомились із будовою навчального катера проєкту УК-3, з його тактико-технічними характеристиками. Цьому передували теоретичні заняття з правил поведінки особового складу на судні та з боротьби за живучість корабля, які відбувалися в  в ліцеї, – розповідає керівник практики капітан 2 рангу Сергій Плехун. –  Одним з головних завдань під час практики  було  відпрацювання функціональних обов’язків матроса надводного корабля, а також набуття теоретичних знань та первинних навичок зі штурманської підготовки, використання корабельних плавзасобів, застосування аварійно-рятувального майна корабля тощо.

Ліцеїсти були розподілені на підгрупи, кожна з яких побувала на всіх бойових постах катера під час виконання завдань на переході морем.

– Ми побачили, як екіпаж несе вахту, що робить вахтовий моторист у машинному відділенні, чим займається вахтовий сигнальник на сигнальному містку та вахтовий штурман на переході морем. Також на шлюпочній палубі під час проходження вузини ознайомились із  засобами навігаційного обладнання порту Одеса, маяків, буїв та інших навігаційних орієнтирів, – розповідає ліцеїст Єгор Ставров.

Хлопці та дівчата активно включилися в роботу та працювали з великим ентузіазмом. Усі вихованці прагнули якнайшвидше вийти в море, щоб перевірити свої знання та вміння на практиці.

На кораблі під час виходу був присутній головний механік Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 1 рангу Олександр Ігнатенко, який провів з ліцеїстами надзвичайно цікаве заняття стосовно електромеханічної бойової частини.

Не обійшлося під час першого виходу в море і без ритуалу оморячення ліцеїстів. Хлопці та дівчата випили по кухлю морської води, після чого кожен отримав посвідчення моряка з рук командира катера лейтенанта Олега Ткачука.

– Я із задоволенням пройшла ритуал оморячення на борту навчального катера. Як то кажуть у флотській родині: прийняли в себе море, щоб море добре прийняло нас, – ділиться враженнями ліцеїстка Дарія Глущенко. – Загалом весь час погода сприяла нашому виходу в море, нікого не зачепила морська хвороба, і був повний штиль.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вишкіл