ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вірменія погрожує Азербайджану «Іскандерами»

7 Жовтня 2020, 20:09
Вірменія погрожує Азербайджану «Іскандерами»

Хоча насправді до сьогодні не зрозуміло, чи передані ці комплекси вірменській армії і хто конкретно керує ОТРК «Іскандер-Е». За однією інформацією, вони перебувають на території російської бази в Гюмрі. Але за словами міністра оборони Вірменії Вігена Саркісяна, комплекси з 2016 року у розпорядженні вірменських військових.

Єреван називає це «засобом стримування» проти Баку, адже справи в протистоянні в нього досить погані. А ще «іскандери» вірмени застосують, якщо Туреччина, яка підтримує Азербайджан, почне використовувати в Нагірному Карабасі свої винищувачі F-16.

«Іскандерами» вірмени погрожують знищити стратегічно важливі азербайджанські об’єкти, серед яких Мінгечевірська ГЕС, яка розміщена приблизно в сотні кілометрів від Степанакерта і на такій же відстані від кордону з Вірменією. Вона є дуже вразливою і стратегічно важливою військовою ціллю.

Найбільша гідроелектростанція Південного Кавказу – Мінгечевірська ГЕС – має греблю, яка стримує об’єм води приблизно в 16 млн кубометрів. Водосховище Мінгечаур – друга за величиною водойма Закавказзя після озера Севан. Нижче за течією річки Кури містяться густонаселені райони рівнинного Азербайджану – Ширванська рівнина та інші. У самому місті Мінгечаур, що стоїть на березі водосховища, живе понад 100 тисяч осіб (4-е за чисельністю населення місто Азербайджану). Удар по Мінгечевірській ГЕС означатиме, що значна частина Азербайджану зникне.

Вірменія може завдати потужного ракетного удару, використовуючи комплекс «Іскандер», адже він, зокрема, призначений і для знищення об’єктів інфраструктури противника – мостів, складів та інших обєктів – за допомогою квазібалістичних ракет.

До речі, ті комплекси, які розміщені на базі в Гюмрі, – повинні нести модифікацію «Іскандери-Е» (експортне виконання), з дальністю польоту ракет до 280 км, а не 500 км, які передбачені стандартним «Іскандер-М» (модернізований). Росія не повинна була продавати Вірменії комплекси у варіанті 500 км. В іншому разі це було б порушенням міжнародних зобов’язань Москви. Крім того, «Іскандер-Е» має у своєму розпорядженні лише одну, а не дві ракети на пусковій установці, щоб відповідати міжнародним угодам про контроль за ракетними технологіями. Російські експерти переконані, що пуску лише однієї ракети по Мінгечевірській ГЕС буде недостатньо, щоб заподіяти значну шкоду греблі.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Blogger pool, Новини світу та України