ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Він незабаром очолить екіпаж нового патрульного катера «Айленд»

Прочитаєте за: 3 хв. 28 Жовтня 2020, 13:34

У вищих військово-навчальних закладах Одеси тривають мовні курси для наших військових моряків, яких планують в екіпажі нових патрульних катерів класу «Айленд». Це один із завершальних етапів підготовки, після якого вони вирушать для проведення подальшого навчання у Балтимор (США). Курсам з англійської передувала теорія. Тоді військовослужбовці засвоїли технічні характеристики катерів цього класу й питання організації корабельної служби з урахуванням особливості практичного застосування іноземної платформи. Потім протягом місяця на базі навчального центру ВМС ЗС України моряки опановували практичні питання, пов’язанні зі службою на кораблі. Зокрема склали заліки з боротьби за живучість і тренувалися виконувати обов’язки за посадою. А також відпрацьовували питання, пов’язані як зі штатними, так і з позаштатними ситуаціями на кораблях. Після завершення цього етапу підготовки військові отримали сертифікати про фахову підготовку.

І якщо більшість військових моряків проходить такий курс інтенсивної підготовки вперше, то для помічника командира патрульного катера «Слов’янськ» старшого лейтенанта Микити Гречухи він не новинка. Річ у тому, що торік хлопець був серед тих, хто готувався приймати катери «Слов’янськ» та «Старобільськ». Але тоді він готувався на посаду помічника командира, тепер же молодий офіцер стане командиром одного з нових «Айлендів».

Для випускника 2017 року Микити Гречухи першим місцем служби був морський суховантажний транспорт «Горлівка» на посаді старшого помічника командира.

— Звісно, коли я дізнався, що є можливість проходити службу на патрульних катерах типу «Айленд», то дуже зрадів. Не те, що мені не подобалася тодішня моя служба, просто хотілось рухатись уперед, розвиватися, напрацьовувати досвід. І жодного разу я не пошкодував про своє рішення, — розповідає офіцер.

За час служби на посаді помічника командира «Слов’янська» Микита впевнено набував необхідних знань і навичок, аби незабаром очолити екіпаж патрульного судна.

— Розумію, що відповідальність буде більша, але це мене не лякає. Я вже знаю особливості служби на «Айленді» як у повсякденній діяльності, так і під час виконання завдань у басейні Чорного моря. Тож сподіваюся, коли американські катери будуть передані Військово-Морським Силам Збройних Сил України, ми зможемо відразу приступити до виконання завдань за призначенням, — ділиться планами на майбутнє старший лейтенант Микита Гречуха.

Нагадаємо, що виконання робіт з відновлення технічної готовності та дообладнання трьох патрульних катерів класу «Айленд» проходять за графіком. І вже незабаром американська сторона прийме українських військових моряків, яких фахівці Берегової охорони США підготують до управління та обслуговування кораблів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram