ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відсьогодні ветеранів Чернігова обмежили у правах на пільговий проїзд… Чи надовго?

29 Жовтня 2020, 16:11
Відсьогодні ветеранів Чернігова обмежили у правах на пільговий проїзд… Чи надовго?

Із 29 жовтня у Чернігові тимчасово обмежили перевезення пільгових категорій громадян у робочі дні з 6 до 9 години ранку та з 16:00 до 19:00 у міському пасажирському транспорті. Відповідне рішення ухвалила міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Якщо у тролейбусах міста їздить багато пасажирів, що є пільговиками, то у маршрутних таксі левова частка – ветерани війни. У період, коли діють обмеження, всі пільговики повинні сплачувати повну вартість – 5 гривень у тролейбусі й 6 гривень у маршрутці.

У Чернігівській міськраді зазначають: рішення обумовлене перебуванням міста у «червоній зоні» по COVID-19. А також – необхідністю забезпечити перевезення чернігівців громадським транспортом до місць роботи й навчання у період, коли через карантинні обмеження до салонів автобусів і тролейбусів пускають пасажирів тільки відповідно до кількості сидячих місць.

Як повідомив начальник управління транспорту міської ради Олександр Рижий, у місті спостерігається високий рівень захворюваності серед водіїв громадського транспорту. Тому збільшення кількості транспорту на лініях неможливе.

Із таким рішенням воїни не можуть погодитися і вважають його неправомірним.

– Пільги на міський проїзд закріплені законодавчо, тому будь-яке обмеження негативно впливатиме на кожного воїна. Ми як їздили, так і їздитимемо у будь-який час, за гроші чи безкоштовно, адже багато хто наразі пересувається до місця військової служби або роботи саме у ці години. На мою думку, на соціальну транспортну напругу це не впливатиме ніяк, а лише посилить невдоволення, – зазначив учасник бойових дій на Сході України Владислав.

Деякі військові мають власні пропозиції вирішення такої проблеми.

– Сьогодні вранці їхав на роботу, на конфлікт не було часу, тому заплатив за проїзд. Вважаю, що цю проблему можна вирішити іншим шляхом – запровадження грошової монетизації на час обмежень. Треба виплатити певну суму, близько 300-500 гривень на місяць кожному воїну, адже це не врятує місцевий бюджет і всі будуть задоволені. Також є можливість збільшити кількість транспорту, адже всі перевізники брали на себе зобов’язання пільгового перевезення, коли вигравали тендери. У певної кількості атовців невелика зарплатня, і ці витрати на проїзд для них досить великі. При цьому, що вони ризикували своїм життям, захищали рідну землю, і на це не може вплинути ніяка пандемія, – розповів ветеран війни Олександр Буга.

20

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Актуально, Армія і суспільство, Новини, Соціальний захист