ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В санатарії «Одеський» пройшли курс реабілітації військовослужбовці Збройних Сил України

28 Жовтня 2020, 20:09
В санатарії «Одеський» пройшли курс реабілітації військовослужбовці Збройних Сил України

У Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» проведено третій курс реабілітації військовослужбовців Збройних Сил України в рамках реалізації пілотного проєкту  надання послуг з медико-психологічної реабілітації військовослужбовців – учасників операції Об’єднаних сил.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗС України.

«Унікальність проєкту у тому, що фахівці не реабілітують військових, як після демобілізації, тобто коли людина повністю повертається в цивільне життя. Наше завдання відновлювати та підтримувати їхній бойовий дух, ми показуємо хлопцям та дівчатам вправи, які використовують під час навчання саморегуляції та для напрацювання стресостійкості. Під час розробки програми реабілітації враховуються особливості кожного роду військ. Це важливо, адже попередньо проводиться психологічна декомпресія військовослужбовців», – зазначає одна із розробниць програми реабілітації, провідна психологиня відділу оперативної психологічної роботи у військах (силах) Центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Наталія Степук.

За 2 тижні були проведені заходів для відновлення емоційно-вольової сфери військовослужбовців із використанням методів грязелікування, водолікування, дельфінотерапії, занять з лікувальної фізкультури та масажів.

Психологи зазначають, що використовують у роботі з військовими надзвичайно багато практичних вправ, які є свого роду інструментами, що дозволять їм привести себе в збалансований стан самотужки. Ці знання, мов аптечка з ліками, які вони зможуть використати під час подальшої служби.

Соціальна реадаптація також мала доволі насичену програму культурно-просвітницьких заходів: екскурсії Одесою, тематичні прогулянки біля моря, відвідування зоопарку та дельфінарію, вечірні походи до театрів. Родзинкою культурологічних заходів став концерт Христини Панасюк під відкритим небом з врахуванням соціальної дистанції.

Курс реабілітації військовослужбовців Збройних Сил України в рамках реалізації пілотного проєкту надання послуг з медико-психологічної реабілітації військовослужбовців – учасників ООС на базі Центру медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеський» відбувається за підтримки начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Корнійчука, Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України та Командування медичних сил ЗС України.

Читайте нас в Telegram
Армія і суспільство