ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сучасний миколаївський центр для ветеранів допоможе максимально реалізувати право на соціальний захист

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Жовтня 2020, 14:06

У Миколаєві на базі міського центру підтримки ВПО та ветеранів пройшла зустріч із представниками військових частин гарнізону. Захід було проведено до Дня захисника України та першого місяця роботи центру.

Під час зустрічі військовослужбовці мали змогу обговорити різні питання щодо психологічної реабілітації, літнього відпочинку, матеріальних виплат, житла, землі для учасників АТО/ООС.

– Головною метою даного заходу є налагодження співпраці з військовими частинами Миколаївського військового гарнізону, ознайомити за напрямками та можливостями нашого центру, який працює вже місяць. Можливо, ви, або ваші підлеглі, ще не знали про те, що такий надсучасний центр існує, що діючі військові також мають право його відвідувати та користуватись усіма послугами, –  розповів директор центру Віктор Мойсеєв. – Багато учасників бойових дій й надалі продовжують служити, хтось планує звільнятись. Наш центр всебічно допоможе та підтримає українського воїна,  усі послуги абсолютно безкоштовні.

Під час  виступу директора департаменту праці та соціального захисту населення міста Миколаєва Сергія Василенка присутнім розповіли, які програми для реабілітації вже ефективно працюють у місті, де саме військові можуть оздоровити себе та членів своїх родин. Також було надано інформацію про матеріальні виплати для різних категорій сімей та рідних у разі загибелі, інвалідності військового.

– Багато програм діють ефективно, звісно, такі питання, як забезпечення житлом, земельними ділянками, наразі проблемне, але не все залежить від міста. Важливо, щоб військові не втрачали час, ставали у черги та оформлювали документи, й саме для цього створений та функціонує цей центр. Будь-то черга на літній відпочинок, або різні виплати, не важливо у якому званні військовий, або скільки вислуги він має, коли надходять кошти – ми дивимось саме на місце у черзі. Тому ви повинні поінформувати усіх ваших підлеглих про важливість звернутися до центру, – додав  Сергій Василенко.

Також у гості до центру завітала директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти «Чорноморського національного університету імені Петра Могили» Ганна Норд. Вона розповіла слухачам, що кожен учасник бойових дій може без зовнішнього незалежного тестування вступити до вузу, подавши документи до кінця жовтня.

– Наш інститут пропонує багато спеціальностей, також на нашій базі проводиться підготовка за різними міжнародними партнерськими програмами, такими як «Україна – Норвегія». Ми допомагаємо у розробці та отриманні держфінансування на власні бізнес-проєкти ветеранів, проводимо перепідготовку тих, хто планує невдовзі звільнятись. Усе навчання безкоштовне, просто звертайтесь, – підсумувала Ганна Норд.

Після завершення зустрічі, виступаючі надали потрібну інформацію та контакти для звернень, після чого представникам військових частин гарнізону провели екскурсію центром.

– Усі ці кімнати та класи створені для вас. У нас працюють психологи, юристи, тут військовому нададуть усі необхідні консультації та допоможуть максимально реалізувати право на соціальний захист, захист – на який заслуговує кожен захисник нашої держави, – на завершення сказав директор міського центру підтримки ВПО та ветеранів Віктор Мойсеєв.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram