ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сотні 18-ти та 19-річних юнаків добровільно хочуть до армії — осінній призов на Харківщині

7 Жовтня 2020, 14:14
Сотні 18-ти та 19-річних юнаків добровільно хочуть до армії — осінній призов на Харківщині

— Завершився районний етап вивчення юнаків щодо їхньої готовності пройти строкову військову службу. Тепер у Харківському обласному збірному пункті ми все перевіряємо, щоб сформувати команди новобранців у межах призовної кампанії «Осінь-2020», — так прокоментував роботу на збірному пункті військовий комісар Харківського облвійськкомату полковник Юрій Калгушкін.

Цього тижня в регіоні перші дві групи юнаків уже відправили для проходження строкової служби.

— Відлік осінніх призовників у регіоні відкрили 80 хлопців, які стануть десантниками та піхотинцями, — пояснює полковник Юрій Калгушкін. — Та спочатку вони пройдуть спеціальну підготовку в навчальних центрах, розташованих на Житомирщині та Чернігівщині, а потім їх розподілять у військові частини. Всього ж у жовтні-грудні до ЗС України та інших військових формувань направлять 1150 мешканців області.

Також офіцер додав, що відбиратимуть необхідну кількість строковиків з майже 37 тисяч осіб, які перебувають на військовому обліку та відповідають усім вимогам до новобранців.

— Уже традиційно найбажанішими місцями служби серед новачків є частини ДШВ, морської піхоти чи розвідпідрозділи. Проте в кожному роді військ є своя романтика й особливі традиції, — зазначив полковник Юрій Калгушкін.

До речі, на старті осіннього призову в регіоні бажання пройти строкову службу виявили близько 200 юнаків 18-ти та 19-ти років.

У Харківському облвійськкоматі пояснили: згідно з нормативними актами на строкову призивають лише віком від 20 до 27 років. Ті ж, кому 18 чи 19, можуть написати згоду про призов на службу. Навесні таких «добровольців» було кількасот. Ці хлопці бажають скоріше відслужити, щоб потім спокійно будувати життя й будувати власні сім’ї.

Про мотиваційні чинники наймолодших харківських призовників дізнавався кореспондент АрміяInform.

Так, ще наприкінці серпня за першою ж повісткою до Вовчанського райвійськкомату прийшов 19-річний Владислав Юхимов.

Після закінчення професійно-технічного ліцею довго не міг знайти стабільної роботи, — каже Владислав. — Тому почав замислюватися над службою за контрактом у Збройних Силах. Так, коливався з остаточним рішенням. Коли ж прийшов письмовий виклик до РВК, вирішив піти послужити строковиком, а потім визначитися — підписувати контракт чи ні. З таким планом погодилися й батьки, а старший брат, який відслужив, порадив бути чесним з товаришами і не підводити командирів.

А 19-річний уродженець Балаклійського району Олексій Сукачов перед навчанням у виші хоче скоріше відслужити, щоб далі заочно вчитися та працювати в ІТ-компанії.

— Мене батьки виховали так, що закони ніколи не можна порушувати. Тому не хочу ховатися від армії аж до 27 років і боятися приходу додому чи на роботу армійців з повісткою. Також вважаю: військовий квиток і строкова служба за плечима є великим плюсом для заведення серйозних стосунків з дівчиною. Це я точно знаю. Адже розумні жінки знають: якщо в армії служив, значить здоровий та дещо вміє по господарству. Тому, якщо зважити всі «за» і «проти» такої служби, то перевага буде за погонами й шевронами, — вважає майбутній солдат-строковик.

Не менш цікава мотивація піти на строкову у 18-річного харків’янина Олександра Попова.

— У Польщі, куди я хотів поїхати працювати, власники солідних фірм віддають переваги тим, хто відслужив в армії. Мовляв, вони візьмуть когось молодого без штампа «ДМБ» у військовому квитку, а того за тиждень призвуть до війська й шукай іншого. До того ж усі родичі-чоловіки відслужили й цим фактом дуже пишаються, згадуючи лише добрим словом. Щодо різних труднощів, я цього не боюся. Навпаки, вміння долати проблеми лише додасть стійкості перед новими, складними життєвими випробуваннями, — розповів призовник Олександр Попов.

11
3

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини