ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Скільки спить литовський солдат

24 Жовтня 2020, 14:11
Скільки спить литовський солдат

У жовтні в ЗМІ з’явилася інформація, що нове видання правил Сухопутних сил США «Холістичні правила здоров’я та фізичної підготовки» закликає військових відпочивати якомога більше, бо втома погіршує якість виконання завдань.

Наш кореспондент вирішив поцікавитись докладно, скільки військовослужбовець сил НАТО має відпочивати та в яких умовах. Адже нашу армію чекатиме те ж саме, якщо ми рухаємося до стандартів Альянсу.

Наразі в нашому Статуті внутрішньої служби ЗСУ прописано, що «розподіл часу у військовій частині протягом доби і протягом тижня здійснюється згідно з розпорядком дня…», а в«розпорядку дня має бути передбачений час для… восьмигодинного сну».

Скільки ж сплять литовські військові, ми запитали в радника з питань підготовки сержантського складу при офісі НАТО в Україні сержант-майора ЗС Литви Алвідаса Купрусевічюса.

– Якщо у нас, наприклад, заздалегідь заплановані якісь заняття на полігоні, і виїздбуде о 4-й ранку, то всі підуть спати о 22-й, але прокинуться раніше, бо виїзд є виїзд. Так само і в місії, у тому ж в Афганістані, якщо щось трапляється, то звичайний розпорядок дня вже не працює. В інших випадках у солдата є законне право на 8-годинний сон, щоб він міг відпочити, – зазначив сержант-майор.

Він додав, що в литовській армії як до вступув НАТО, так і нині –підйом о 6-й ранку, а відбій о 10-й вечора.

– Виняток тільки вп’ятницю і суботу, коли відбій також о 22-й, але лягти спати ти можеш о 23-й. І підйом у суботу та неділю не о 6-й, а о 7-й ранку.

Литовський військовий згадав, що коли сам був строковиком у 1994–1995 роках, то вся його рота жила і спала в одному великому приміщенні.

– Тепер, після вступу до НАТО, наші строковики живуть у кімнаті, розрахованій на відділення –це 8 осіб. Там можуть бути і звичайні ліжка, і двоярусні. На кожного військовослужбовця передбачається 9 кубометрів простору в цій кімнаті, – підкреслив Алвідас Купрусевічюс.

За його словами, після вступу до Альянсу в литовській армії всі казарми оснащені рекупераційною системою, яка забезпечує доступ свіжого повітря до кімнат. Військовослужбовці самостійно проводять сухе і вологе прибирання.

– Але всі ці правила сну більше стосуються саме строковиків,бо вони проживають у казармах, – зауважив сержант-майор.

Алвідас додав, що строкову службу в Литві відновили після подій 2014-го в Україні. Призовний вік у них починається з 19 років. Але литовець звернув увагу, що їхнього строковика ніхто не має права змусити займатися підмітанням плацу чи прибиранням туалетів – він займається тільки бойовою підготовкою.

13
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Армії світу, Публікації