ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Швеція планує збільшення оборонного бюджету на 40% через дії Росії

16 Жовтня 2020, 8:42
Швеція планує збільшення оборонного бюджету на 40% через дії Росії

Уряд Швеції на тлі зростання регіональної напруженості пропонує збільшити військовий бюджет у 2021-2025 роках на 40%, повідомляє агентство Associated Press із посиланням на шведського міністра оборони Петера Гультквіста.

За його словами, такий крок викликаний «поступовим погіршенням» регіональної безпеки та «наслідками дій Росії».

«Це стане найзначнішим нарощенням оборонних можливостях країни за останні 70 років. Не можна відкидати можливість збройної атаки на Швецію», – наголосив Петер Гультквіст.

Як зазначає видання, для прийняття плану збільшення оборонного бюджету потрібно схвалення його шведським парламентом, однак про дату голосування наразі не повідомлялося. План передбачає виділення додаткових $3,1 млрд (нині на оборонний бюджет Швеції припадає 1,1% ВВП).

У серпні віцеадмірал ВМС Швеції Ян Торнквіст заявляв, що країна на тлі зростання військової активності НАТО та РФ у районі Балтійського моря розпочала реалізацію комплексу заходів щодо зміцнення своєї обороноздатності.

Нагадуємо, у грудні 2017 року Стокгольм ухвалив рішення вперше з кінця Другої світової війни розгорнути новий військовий підрозділ у регіоні. У 2018 році підрозділ на постійній основі базується на острові Готланд, який розташований у Балтійському морі біля південно-східних берегів країни.

Також у 2017 році Петер Гультквіст оголосив, що в Швеції відновлюють загальну військову повинність, скасовану в 2010 році, у зв’язку з діями Росії в Україні та почастішанням у РФ військових навчань.

Читайте нас в Telegram
Армії світу, Новини світу та України