ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Розпочато звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки

Прочитаєте за: 3 хв. 7 Жовтня 2020, 15:06

На виконання Указу Президента України від 16.01.2020 № 13/2020 (зі змінами) та розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 1150-р з 6 жовтня розпочалась практична фаза відправлення молодого поповнення з обласних збірних пунктів до військ (сил). Про це повідомляє Головне управління персоналу – J1 ГШ ЗС України.

Призовники будуть направлятися для комплектування військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Усього підлягає призову – 13 570 осіб, у тому числі: до Збройних Сил – 7 500 осіб, Нацгвардії – 4 970 осіб, Держприкордонслужби – 500 осіб, Держспецслужби транспорту – 600 осіб.

Як і раніше, військовослужбовці строкової військової служби не будуть залучатися до виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

Крім того, держава забезпечує наступні соціальні гарантії та мотиваційний пакет для громадян, призваних на строкову військову службу:

  • при призові виплачується грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня поточного року (у 2020 році – 4,2 тис. гривень);
  • на час строкової військової служби зберігаються робоче місце та середній заробіток особам (в особливий період), за умови офіційного працевлаштування до призову;
  • військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно з встановленими норми;
  • щомісяця виплачується грошове забезпечення у розмірі 350 – 700 грн. (у залежності від військового звання та посади);
  • при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 2 800 – до 5 600 грн. у залежності від військового звання та посади) (Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 4 200 – до 8 400 грн.));
  • кожному військовослужбовцю строкової військової служби надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
  • час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи;
  • після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) виплачується матеріальна допомога в розмірі:
  • середньої заробітної плати встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
  • мінімальної заробітної плати встановленої на день призову.

У той же час, з 06 жовтня, відповідно до наказу Міністерства оборони України від 11.09.2020 № 320 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби в жовтні – грудні 2020 року» у Збройних Силах України, розпочато звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені строки строкової військової служби.

Усього протягом жовтня – листопад 2020 року зі Збройних Сил України підлягає звільненню близько 5,7 тис. військовослужбовців строкової військової служби.

Звільнення в запас зазначеної категорії військовослужбовців розпочато у плановому порядку, відповідно до встановлених строків проходження строкової військової служби (до 18 місяців, а для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, – до 12 місяців).

Військовослужбовці, що звільняються, виконали свій почесний конституційний обов’язок щодо захисту Вітчизни, отримали військово-облікову спеціальність та у подальшому будуть використовуватись у запасі в якості оперативного резерву.

Читайте нас в Telegram
Мітки: