ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Понад 1600 контрактників з початку року направлено до війська з Дніпропетровщини

28 Жовтня 2020, 17:53
Понад 1600 контрактників з початку року направлено до війська з Дніпропетровщини

Цьогоріч територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Дніпропетровської області направили до військових частин ЗС України понад 1600 осіб для проходження військової служби за контрактом.

Охочі поповнити військо можуть обирати місце проходження служби

Як розповів старший офіцер відділу рекрутингу Дніпропетровського обласного ТЦК та СП старший лейтенант Андрій Шульга, нині молоді люди свідоміше обирають професію захисника України.

– За роки російсько-української війни чоловіки і жінки стали мотивованішими щодо служби в армії, зазвичай підписують довгострокові контракти від трьох років, – розповів кореспонденту АрміяInform офіцер. – Серед відібраних контрактників переважно юнаки й дівчата віком 18–25 років. Є чимало учасників АТО та ООС із досвідом бойових дій. З них близько 90% вирішили служити в бойових частинах сухопутної компоненти ЗС України, Десантно-штурмових військах і на флоті. Майже 65% кандидатів мають вищу, середню спеціальну й середню технічну освіту, відповідну підготовку. Нині плановий відбір громадян на військову службу за контрактом у регіоні триває. Прогнозуємо тенденцію на збільшення кількості кандидатів.

Кожен охочий поповнити українське військо може звертатися безпосередньо до військової частини, де хотів би служити. Там необхідно пройти співбесіду, отримати згоду на подальше проходження служби, а потім прибути до районного ТЦК та СП, де фахівці рекрутингу проконсультують про подальші дії. Далі кандидів чекає військово-лікарська комісія та професійно-психологічний відбір. Крім того, необхідно надати документи для формування особової справи. Якщо юнак чи дівчина проходять відбір і відповідають всім вимогам, їх направляють у військову частину або в навчальний центр.

За словами старшого лейтенанта Андрія Шульги, одним з головних критеріїв діяльності спеціалістів ТЦК та СП у відборі людей для проходження військової служби за контрактом є не кількість, а якість.

Психолог – як остання інстанція

– Кандидатів очікує доволі жорсткий відбір і далеко не всі охочі одягають армійський однострій, – зазначив офіцер. – Ми ретельно вивчаємо потенційних контрактників, знайомимось, аналізуємо документи, проводимо бесіди, тісно співпрацюємо з психологами, робимо попередні висновки.

Начальник групи психологічного відбору Дніпропетровського обласного ТЦК та СП лейтенант Яна Хан займається психологічним відбором кандидатів на військову службу за контрактом.

– Кандидат має бути патріотом, стресостійким, морально витривалим, бажати служити й будувати військову кар’єру, – розповіла лейтенант Яна Хан. – Також, вважаю, що найважливішим для них є мотиваційний чинник і те, наскільки їх підтримує родина. Зазвичай, якщо сім’я чи хтось з рідних проти, людині дуже важко служиться. Це виявляємо під час бесіди. Тестування, яке має вісім методик, дозволяє об’єктивно вивчити особистісні якості кандидата, інтелектуальні, розумові здібності, особливості мислення, пам’яті, уваги, визначити наявність лідерських якостей. Виявляємо й поведінкову регуляцію, моральну нормативність, схильність до девіантних форм поведінки і суїцидальний ризик. Висновки психолога щодо кандидата надають командуванню. Тим, хто має низькі показники в тестуванні, відмовляємо у прийнятті на контракт. Таких людей небагато, але вони є. Фактично спеціаліст-психолог – це остання інстанція. Після тестування представник районного ТЦК та СП отримує карту профвідбору кандидата, додає її до особової справи й далі людина йде за приписом, відбуваючи до місця служби.

25-річний учасник АТО Валентин – один з тих, хто успішно пройшов усі випробування і відбув до своєї частини. Перед відправкою він розповів, що після закінчення трирічного контракту торік спробував себе в цивільному житті.

– Звільнився з армії, працевлаштувався на роботу в Польщі – не сподобалось. Після військової служби все було не так. Вирішив повернутися, – поділився він. – В армії особлива атмосфера і, як виявилося, вона мені подобається.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини