ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Політиканство на трагедії, або Коли «нововиявлені обставини» є необґрунтованими звинуваченнями

3 Жовтня 2020, 21:50
Політиканство на трагедії, або Коли «нововиявлені обставини» є необґрунтованими звинуваченнями

Як би не було прикро, але трагедія із загибеллю українських військових унаслідок авіакатастрофи літака Ан-26Ш у Чугуєві для декого стала приводом пограти на емоціях суспільства, оприлюднюючи свої припущення щодо причин події, сподіваючись при цьому «здійснити швидкий старт» у передвиборчих перегонах. Не очікуючи жодних результатів роботи слідчої комісії, не звертаючи уваги на різні керівні документи щодо організації бойової та льотної підготовки, не беручи до рахунку логіку й елементарні знання в царині практики польотів, деякі особи прагнуть робити власні хибні висновки щодо причин авіакатастрофи. І навіть призначати винуватців у тому, що вона сталась.

Поспішні висновки, тим паче припущення щодо причин катастрофи НЕПРИПУСТИМІ.

У тому, що літак з екіпажем і курсантами на борту зазнав страшної аварії, внаслідок якої 26 людей загинули, будь-який профільний фахівець скаже: причинами став комплекс чинників. Певні обставини, звісно, вплинули більше, інші — просто збіглися… Але реально наскільки вони відіграли ключову роль у трагедії, може дати відповідь лише ретельне розслідування, що триває. До складу робочої групи, яка його проводить, увійшли авторитетні фахівці в галузі авіаційних технологій та організації польотів.

Керівництво нашої держави та Президент України зокрема насправді зацікавленні у виявленні реальних причин трагедії. Це не пошук «стрілочників», яких «призначать винними». До уваги слідча комісія має узяти всі причини та передумови, що призвели до катастрофи. На цьому не раз наголошувало керівництво держави. Бо від результатів розслідування багато в чому залежатиме розвиток військової авіації України. А головне — запобігти подібним трагедіям у майбутньому. Саме тому, хоч суспільство і вимагає результатів якнайшвидше, фахівці не можуть передчасно робити будь-яких висновків та оголошувати жодних результатів.

Але деякі особи з телевізійних екранів дозволяють собі видавати різні чутки за «нововиявлені обставини», звинувачуючи представників Міноборони у приховуванні певної інформації та намаганні повернути в інший бік слідство. Чи навіть вплинути на нього…

Коли суспільство у траурі, його не варто травмувати припущеннями, здогадками, а неправдою і поготів. Довірте справу розслідування цієї страшної трагедії слідчим, експертам. Лише вони компетентні говорити про причини катастрофи, а не «експерти» без ліценції, але при посадах.

А ще не варто забувати, що необґрунтовані висновки про причини катастрофи військового літака, які прозвучали вчора у вечірньому ефірі одного з телеканалів з вуст однієї особи, є фактично наративом для використання російською пропагандою, яка залюбки застосує їх в інформаційній війні проти України.

Авіакатастрофа Ан-26Ш — страшна та жахлива трагедія не лише для Збройних Сил, а й для всієї країни. Однією з її реальних причин є те, що подекуди нашим військовим доводиться виконувати завдання із захисту Вітчизни на застарілій техніці. Це не є великою таємницею, адже про необхідність її модернізації та закупівлю нової постійно й багато років говорять на різних рівнях.

Читайте також: Як на брехливих і ганебних звинуваченнях голови харківської ОДА хайпанули” провідні змі.
12
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Blogger pool, Актуально, Новини