ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Під Одесою знешкоджено дві авіабомби

16 Жовтня 2020, 12:38
Під Одесою знешкоджено дві авіабомби

Неподалік села Мар’янівка Овідіопольського району Одеської області під час проведення сільськогосподарських робіт тракторист виявив на землі предмети, схожі на артилерійські снаряди. Механізатор негайно повідомив про небезпечну знахідку в поліцію і службу МНС.

Як зазначили в Головному управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області, фахівці, які прибули на місце виклику, виявили в полі авіаційну бомбу ФАБ-100 і авіаційно-осколкову бомбу АО-10. Цілком ймовірно, що вони пролежали глибоко в землі ще з часів Другої світової війни. Після дощів і зсуву ґрунту боєприпаси попали під механічну борону трактора. Диво, що не трапилося біди.

Такі боєприпаси вироблялися ще в 30-ті, 40-ві роки минулого століття. Наприклад, авіаційна фугасна бомба ФАБ-100 має велику вибухову силу і застосовувалася для знищення міцних бетонних укріплень і будівель. Авіаційна бомба АТ-10 менша за розмірами і також призначена для знищення різноманітних фортифікаційних споруд.

За оцінкою експертів-вибухотехніків ці боєприпаси представляли серйозну небезпеку в разі їхнього спрацювання. Тому рятувальники діяли вкрай обережно.

Після візуального огляду боєприпасів було ухвалено рішення вивезти їх в безпечне місце, щоб не наражати на небезпеку жителів довколишніх населених пунктів Мар’янівка та Новоградівка. Рятувальники знешкодили бомби на одному з полігонів шляхом підриву в спеціально відведеному місці.

Фото пресслужба МНС у Одеській області

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Новини