ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Морські авіатори продемонстрували британським колегам свої можливості як над морем, так і в гірській місцевості

22 Жовтня 2020, 17:05
Морські авіатори продемонстрували британським колегам свої можливості як над морем, так і в гірській місцевості

У Миколаєві британські представники місії ORBITAL обговорили питання щодо організації проведення курсу виживання на морі, поглиблення співробітництва, перспективних напрямків підготовки льотного складу ВМС ЗС України та надання інструкторської допомоги з боку британських військових.

Протягом декількох днів британські колеги ознайомлювались з  можливостями морської авіаційної бригади, матеріально-технічною базою та пошуково-рятувальним майном. Водночас морські авіатори провели тренування, під час яких продемонстрували на практиці свої дії за різних ситуацій.

– Такі тренування відбуваються в бригаді на постійній основі. Фахівці та інструктори пошуково-рятувальних й парашутно-десантних служб, льотний склад повинні постійно відточувати свої навички та відпрацьовувати завдання різного рівня складності, – розповідає начальник пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служби ВМС ЗС України підполковник Анатолій Глиненко.

Цього разу морські авіаторі відпрацьовували дії екіпажу перед вимушеною посадкою та покиданням повітряного судна парашутним способом, виживання на воді. Особливо різноманітними були тренування щодо пошуку та евакуації потерпілих на воді.

– Скидання човна з вертольота, десантування спеціалістів парашутним або безпарашутним способом, евакуація вертикальним способом, кожна ситуація має свої умови, від того і залежить рішення, у який спосіб проводити рятувальну операцію, – коментував кожний елемент начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби бригади майор Дмитро Барковський.

Також відпрацьовували питання виживання в різних кліматичних умовах та на території противника. Слід зазначити, що важливим елементом для «морських рятівників» є гірська підготовка, для цього постійно організовують виїзні заняття на  Актівському каньйоні.

– Нашою метою було обговорити поглиблення співробітництва та напрямів підготовки. За ці дні ми побачили високий рівень підготовки спеціалістів та льотчиків бригади, дії як на воді, так і в гірській місцевості. Деякі елементи в нас не відпрацьовуються,  зокрема скидання човна з вертольота, – розповів лейтенант-командер Девід Лілі. – На нашу думку, актуальним та корисним буде впровадження в межах програми ORBITAL також і курсу з виживання, що зі свого боку дозволить обмінятися досвідом та розповісти про стандарти, які є в наших ВМС.

Після завершення візиту британські військові провели консультації із морськими авіаторами та представниками командування ВМС України. Як результат, було вирішено внести пропозиції щодо запровадження місячних курсів у межах місії ORBITAL, які  у квітні 2021 року проведуть британські інструктори. Після цього представники морської авіаційної бригади візьмуть участь у змаганнях спеціалістів-рятівників, які традиційно відбуваються у Британії в серпні.

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини