ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Командувач Медичних сил відвідав перший стаціонарний військовий госпіталь, що був створений на Донбасі

18 Жовтня 2020, 18:51
Командувач Медичних сил відвідав перший стаціонарний військовий госпіталь, що був створений на Донбасі

Командувач Медичних сил Збройних Сил України генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко ознайомився з ходом доукомплектування особовим складом та медичним обладнанням Маріупольського військового госпіталю. Про це повідомляє Facebook-сторінка Командування Медичних сил Збройних Сил України.

Незважаючи на складну ситуацію в країні, нещодавно створені Медичні сили Збройних Сил України активно розвиваються та нарощують свої спроможності. Так у цьому році за рішенням командування Медичних сил на базі колишнього мобільного госпіталю у Маріуполі було створено стаціонарний госпіталь регіонального значення. Це перший стаціонарний військовий госпіталь, що був створений на сході України.

Наразі, за зверненням Командування Медичних сил, місцева влада передала госпіталю у постійне користування кілька будівель. За два місяці після офіційного створення, тут вже запрацювала поліклініка, у якій медичні фахівці приймають не тільки військових, а й цивільне населення. Функціонують: хірургічне, терапевтичне та неврологічне, інфекційне відділення, та реанімація з відділенням інтенсивної терапії. Також є стоматологічне відділення із сучасним мобільним стомат-кабінетом. Вже підготовлена база для відкриття травматологічного відділення. Загальна місткість стаціонару буде до 100 ліжок.

– Наше завдання створити потужний медичний заклад, який зможе надавати високоякісні медичні послуги для всебічної допомоги військовослужбовцям. Завдячуючи створенню у цьому році Командування Медичних сил, а водночас і трансформації системи управління військовою медициною, нам вдалося змінити підходи до забезпечення невеликих регіональних госпіталів. Так раніше, у зв’язку з недостанім фінансуванням, вони отримували високотехнологічне дороговартісне обладнання, яке вже певний час було у використанні у військово-медичних клінічних центрах регіонів у разі його оновлення на більш сучасне. Зараз ми змінили цю ситуацію на краще і на прикладі цього госпіталю це дуже яскраво видно. Вже на етапі формування вони отримали сучасне професійне обладнання, на майже 12 млн гривень, – зазначив генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко.

Нещодавно госпіталь отримав новий рентген апарат, апарат УЗД останнього покоління, для поліклінічного відділення госпіталю закупили найновітнішу відеоендоскопічну стійку фірми Olympus 2020 року виробництва. У оновленій операційній з’явилася наркозна станція експертного класу, багатофункціональні операційні столи та новітні лампи освітлення. Для транспортування тяжких хворих вертольотом чи машиною госпіталь отримав портативні кисневі концентратори Syros та слідкуючі апарати Philips.
Найближчим часом госпіталь додатково отримає 3 сучасних апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ), а на наступний рік заплановане встановлення комп’ютерного томографа, що дозволить значно покращити його спроможності.

Що стосується лікування хворих COVID-19 то на базі реанімації розгорнуто відділення з палатою інтенсивної терапії та операційною, а один з поверхів госпіталю переобладнали для прийому та лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, що у разі погіршення епідеміологічної ситуації у регіоні дозволить забезпечити надання необхідної допомоги хворим даної категорії.

Читайте нас у Facebook
Новини