ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Герої АТО у портретах»: у Кременчуці працює ексклюзивна виставка

16 Жовтня 2020, 12:20
«Герої АТО у портретах»: у Кременчуці працює ексклюзивна виставка

Як стверджують організатори, вона унікальна тим, що в експозиції представлено одразу сорок портретів загиблих воїнів, написаних маслом.

Про це повідомляє Кременчуцька газета.

Володимир Поляков

«В Україні 40 портретів,  написаних маслом, ще не було. Подібні проєкти були, але не так багато намалювали і це не фотороботи… » – каже керівник ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО», учасник бойових дій полковник Володимир Поляков.

Безумовно на виставці був і той, чиїми руками малювалися всі 40 портретів загиблих в АТО кременчуківців. Художник-портретист Микола Горбаченко розповів, що вважає своєю творчою місією – залишити пам’ять про славетних земляків – Героїв.

Сам володар чарівного пензля каже, що почав малювати в 66 років у 2004 році. У буремному 2014-му вирішив писати портрети Героїв Майдану та учасників АТО. Останні 2,5 року малював портрети загиблих в районі АТО кременчуківців.

Він згадує, що під час малювання портретів маслом і плакав, і хвилювався, і згадував свого сина.

«Це тяжка праця. Це потрібно писати людину, яка загинула на війні. Дуже важко було…» – каже митець.

Мати загиблого в боях за Україну кременчуківця Анатолія Білоуса, голова кременчуцького відокремленого підрозділу ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини» Таїса Білоус зі сльозами на очах розповіла, що портрет її сина зачепив  її до глибини душі. Вона каже, що можливо, художник десь не так передав риси обличчя її сина, але очі намалював, як були у живого Анатолія. Жінка зазначає, що сама вибрала фотографію для портрета і саме таке ж зображення є на пам’ятнику загиблого Героя.

Ця виставка – це спільний проєкт ГО «Координаційний центр об’єднань ветеранів АТО», кременчуцького відокремленого підрозділу ГО «Сім’ї загиблих учасників бойових дій Полтавщини»  та кременчуцького художника-портретиста Миколи Горбаченка.

Виставка «Герої АТО у портретах» працюватиме до 28 жовтня – Дня визволення України від фашистських загарбників.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Армія і суспільство