ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Фейк за фейком, або Як головний пропагандист Кремля видав кадри з комп’ютерної гри за реальні бої в Нагірному Карабасі

Прочитаєте за: 3 хв. 13 Жовтня 2020, 16:51

Не встиг вщухнути скандал із попереднім фейком «маестро дезінформації» Володимиром Соловйовим, який у прямому ефірі власної телепередачі переплутав азербайджанців із вірменами та влаштував з цього приводу істерику, як знову з ним трапився черговий конфуз.

Цього разу головний рупор Кремля в одному зі своїх онлайн-шоу в мережі Telegram цілком серйозно продемонстрував відео з комп’ютерної гри Arma 3, назвавши його «кадрами боев в Нагорном Карабахе».

«Это фрагмент наземно-воздушного боя, когда пытаются сбить, судя по всему, самолет. И когда смотришь, думаешь, что это прямо как “Звездные войны” какие-то, красота какая-то… На самом деле, страшно. Война в восьмидесяти километрах от российской границы. Идет война…» – коментував відео пропагандист.

Дивно, та навіть «почітатєлі творчєства» Соловйова запідозрили недобре, і, о чудо, знайшли на YouTube оригінал відео, яке продемонстрував ведучий. Як виявилось, ролик був опублікував китайський геймер 22 серпня 2020 року і мав понад 1 мільйон 300 тисяч переглядів.

Звичайно ж, у мережі відразу почали глузувати з недолугого пропагандиста. «Клоун в своем репертуаре», «Хорошо, что в России уголовная ответственность за фейковые новости…», «Говорят, если вечернему мудозвону оторвать голову, он еще полчаса будет врать» – такий «фідбек» отримав на свою адресу Соловйов.

Звичайно ж, викритий у відвертій брехні ведучий, замість вибачень, у притаманному йому стилі, заявив, що: «проверить ничего не возможно.. Перед кем извиняться? Со своими зрителями я сам разберусь. Любой, кто работает в прямом эфире, знает, что может быть все, что угодно». І дійсно, навіщо просити вибачення в зомбованої роками аудиторії, котра без жодних вагань повірить у будь-яку маячню, що вилетіла з брехливих уст кремлівського фейкомета…

До речі, видавати кадри з комп’ютерних ігор за реальні зйомки – звична справа для «скрєпних». Іноді навіть закрадається думка, що російські пропагандисти «сидять на зарплатні» в компаній-розробників цих ігор. Наприклад, кадри із тієї ж Arma 3 демонстрували на «Першому каналі» в лютому 2018-го, видаючи їх за документальну хроніку боїв у Сирії. А російське міноборони в листопаді 2017-го навіть намагалося видати скріншоти з мобільної гри AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron за «нєопровержимые доказательства вины США в потворстве боевикам ИГИЛ».

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram