ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Де ховається корупція у секторі оборони?

1 Жовтня 2020, 15:58

На це питання відповідає Антикорупційна стратегія, яка вже пройшла Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики. (Проєкт Закону «Про засади державної антикорупційної політики на 2020–2024 роки» (4135). Глава держави визначив цей законопроєкт як невідкладний для розгляду.

– Антикорупційної стратегії в Україні не було з 2017 року. Нині нарешті маємо проєкт документа, який  визначатиме державну політику в цій сфері, – прокоментувала подію виконавчий директор Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) Олена Трегуб. – Наразі Стратегія визначає вісім основних сфер, на яких сконцентрує зусилля держава протягом 2020–2024 років, серед яких, зокрема, й сфера безпеки та оборони.

За словами Олени Трегуб, Антикорупційну стратегію опрацював Центр політико-правових реформ, й  НАКО долучився до цієї роботи. Усі пропозиції Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони  враховані та увійшли у документ.

Отож, у секторі оборони Антикорупційна стратегія визначає чотири пріоритетних напрямки роботи:

– підняття ефективності користування і управління землями оборони, об’єктами нерухомості «оборонки» та військовим майном;

– налагодження жорсткого контролю за використанням пального;

– зняття надмірної засекреченості та неконкурентності в оборонних закупівлях.

– унормування системи забезпечення військовослужбовців житлом із метою викорінення зловживань у цій сфері.

Очікується, що парламент розгляне Антикорупційну стратегію у найближчі дні. У разі її ухвалення Верховною Радою, НАЗК та уряд приймуть план дій, спрямований на виконання документа.

7
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook