ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому призовники обирають контрактну службу

22 Жовтня 2020, 16:10
Чому призовники обирають контрактну службу

На Одещині триває осіння призовна кампанія, в межах якої до війська буде направлено понад 700 юнаків. Це на 20 відсотків менше ніж зазвичай. Причиною є бажання більшості молодих хлопців укладати контракти зі Збройними Силами України. Що ж спонукає теперішніх призовників обирати службу за контрактом?

Відповідь на це запитання доволі проста, особливо якщо взяти до уваги останні дані одеського відділу статистики та центру зайнятості. Там повідомили, що розмір середньої заробітної плати в області за місяць становив понад 10 тисяч гривень. А ось на пошук відповідного місця йде в середньому понад сто днів. Найбільш потрібні вакансії в регіоні: водії автотранспорту (середня заробітна плата 7000 гривень), вчителі закладів загальної середньої освіти (5300 гривень), медичні сестри (5300 гривень) тощо. Також вони повідомили ще одну невтішну статистику. Зокрема в Одесі станом на 1 жовтня статус безробітних мають 16 600 людей, а ось кількість актуальних вакансій становить усього лише понад три тисячі осіб.

Водночас вербувальники Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки пропонують молоді, зокрема й призовникам, розпочати військову службу за контрактом, яка, крім патріотичного підґрунтя, є привабливою альтернативою безробіттю в умовах пандемії. Адже попри запровадження карантину гарантії для контрактників не змінились.

– Загалом за останніх півтора місяця понад сотню наших контрактників поповнили лави 28-ї бригади імені Лицарів Зимового Походу, трохи менше уклали контракт з морською піхотою та з 59-ю бригадою імені Якова Гандзюка. З них майже половина це саме ті юнаки, які підлягали призову, – розповідає начальник відділу рекрутингу та комплектування Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Олексій Панов. – Як бачимо, найбільш привабливими для молоді є бойові частини. З потенційними кандидатами (чи то призовники, чи військовозобов’язані) безпосередньо працюють представники цих підрозділів, які є в нашому ТЦК та СП на постійній основі. Вони формують їхні особові справи, тоді кандидат прибуває у військову частину без навчального центру. Після чого він обіймає посаду й лише після цього його направляють на базову військову підготовку (якщо це той, хто не служив) або на фахову підготовку (якщо це військовозобов’язаний).

Також офіцер зазначив, що на сьогодні потік охочих укласти контракт із ЗС України стабільний, тоді як кількість людей, які звільняються, зменшилася. Тож змінилися якісні показники відбору на службу за контрактом.

Серед тих, хто замість того, аби відслужити строкову службу вирішив підписати контракт – Павло з Ізмаїлу. Він впевнений, що військова справа йому до снаги, тому «розкачки на срочці» не потребує. Крім того, Павло розуміє, що повний соціальний пакет шукати у цивільному статусі, особливо тепер, йому буде складно. Хлопець обрав для себе службу в 28-й бригаді.

А ось Ілля поповнив лави морської піхоти.

– Я з дитинства займаюся спортом, передивився всі фільми, де хоч якось фігурують морпіхи. Коли дізнався, що можу не служити строкову службу десь у підрозділах забезпечення, а одразу підписати контракт там, де дійсно хочу знайти себе у війську і, як то кажуть, відчути всю романтику сповна, вирішив не гаяти часу. Пройшов співбесіду в частині й тепер докладатиму всіх зусиль, щоб незабаром заслужити штормовий берет, – говорить Ілля.

Нагадаємо, що громадянам, які виявили бажання приєднатись до лав Збройних Сил України, держава гарантує щомісячне грошове забезпечення від 10 200 грн, за умови першого контракту одноразова грошова винагорода (залежно від встановленого прожиткового мінімуму) від 16216 до 20270 грн, щорічна матеріальна допомога на оздоровлення, щорічна матеріальна допомога для розв’язання соціально-побутових питань, додаткова щомісячна виплата за участь в ООС від 6500 до 17000 гривень.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини