ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Британська місія Orbital готуватиме українських військових моряків

22 Жовтня 2020, 9:15

Британська інструкторська місія Orbital, дію якої в Україні було продовжено до 2023 року, відтепер здійснюватиме також військову морську підготовку українських військовослужбовців.

Про це повідомила посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

«Великим доповненням тепер є морська підтримка. Це не лише будівництво кораблів, а й підготовка, яку буде реалізовано через операцію Orbital. Логічно, що ми будемо країною-лідером із військової морської підготовки на півдні, проте також працюватимемо з іншими країнами. Оскільки операція Orbital уже діє, люди добре знають її, довіряють, бачили її послужний список, це правильний механізм для того, щоб додати до неї компонент морської підготовки. Це буде головний фокус додаткової підтримки до 2023 року», – сказала Мелінда Сіммонс.

Посол нагадала, що ключовою подією візиту Президента України Володимира Зеленського до Великої Британії було підписання Меморандуму про наміри у сфері розвитку військово-морського потенціалу України, й зазначила, що кораблі, які Велика Британія передасть Україні, можуть бути оснащені зброєю.

«Цей документ, який, я сподіваюся, буде остаточно завершений у наступні кілька тижнів (тому що ми досі обговорюємо фінальні уточнення), стосується перебудови портової інфраструктури, фактично ремонту портів, а також надання кораблів, будівництво яких розпочнеться у Сполученому Королівстві і, сподіваюся, завершиться в Україні. Це означає також передання британських технологій будівництва. Ці човни можуть бути оснащені зброєю», – наголосила вона.

Також британський дипломат звернула увагу на те, що після Brexit змін в українсько-британському співробітництві у сфері безпеки не відбудеться.

«Я не очікую якихось змін у цій сфері. Наші зобов’язання щодо безпеки залишаються тими самими, незважаючи на те, є ми частиною ЄС чи ні… Усі країни розуміють, що в нас є спільна стратегічна мета в співпраці з Україною і допомозі вирішити конфлікт, боротьбі з непрямою російською агресією. Для мене найважливіше те, що я продовжую працювати з делегацією ЄС, Німеччиною і Францією, зацікавленими країнами ЄС, які присутні тут, і я впевнена, що це не зміниться», – наголосила Мелінда Сіммонс.

Крім того, посол Великої Британії вважає, що статус України як партнера розширених можливостей НАТО робить більш імовірною її участь у навчаннях Альянсу в майбутньому.

Читайте нас у Facebook
Пані Військова. Дайджест АрміяInform Військово-морські Сили, Новини, Новини світу та України