ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Японія не підписала мирний договір із Росією щодо спірних територій Північних островів (Курильських), зокрема через анексію Криму

27 Вересня 2020, 10:18

Про це виданню Nikkei Asian Review повідомив колишній прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який нещодавно пішов у відставку, передає Укрінформ.

«Було розуміння, що ми нарешті підходимо до переговорів про укладення угоди», – сказав Абе.

Він зазначив, що у 2016 році на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним відчув, що той налаштований активно домагатися розв’язання проблеми. Так, за словами експрем’єра, до його зустрічі з Путіним у Сінгапурі у листопаді 2018-го РФ і Японія були дуже близькими до остаточного врегулювання цього питання.

Однак міждержавну угоду так і не підписали. Абе послався на «зовнішні фактори», а саме ескалацію напруженості у відносинах між США і Росією, причиною якої стала окупація українського Криму.

Нагадаємо: Північні острови, які після Другої світової окупувала Росія, називаючи Курильськими – це архіпелаг у Тихому океані, що простягається від південного краю Камчатки упритул до японського острова Хоккайдо.

Наразі на Курилах проживає всього 20 тисяч людей, а їх єдиним зв’язком із зовнішнім світом лишається паром на острів Сахалін, який курсує щотижня. У регіоні вкрай погана ситуація з доступом до інтернету та мобільного зв’язку і є всього 13 км асфальтованих доріг.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України