ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як військові гасили пожежу на полігоні у Дівичках

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Вересня 2020, 11:25

Вчора увечері усі основні інформаційні ресурси України облетіла тривожна звістка: горить ліс на полігоні Дівички, що на Київщині. АрміяInform звернулася за коментарем до командира окремої артилерійської бригади, що дислокується неподалік цього центру підготовки підрозділів, і особовий склад якої, власне, першим розпочав боротьбу з вогняною стихією.

– Близько 11 години вчора розпочалося горіння сухої трави, – розповідає комбриг, – але досить швидко вогонь перекинувся на дерева, яких на полігоні чимало. Уже з перших хвилин загоряння у бій з вогнем вступив пожежний розрахунок нашої бригади, який несе чергування цілодобово. Одразу ж з розташування військової частини висунулися спецавтомобілі АРС на базі ЗіЛ-131 з водою та вантажні автомобілі з особовим складом. Пізніше приєдналися сусіди – пожежні ДСНС, частини Національної гвардії та представники лісництва, а також особовий склад інших артилерійських частин, що перебував у районі центру підготовки підрозділів.

Як розповіли у бригаді, вже близько 13.30 пожежа вийшла з-під контролю – сильний вітер роздмухав полум’я, і дерева вже палали на повен хід. Уся техніка артилерійської бригади, що могла бути корисна, була задіяна. Так само – і особовий склад: у гасінні пожежі взяли участь близько 150 військовослужбовців. Працювали пожежні автомобілі, гусеничний бронетягач БТС, броньовані автомобілі на базі ГАЗ-66 та інша техніка. Керували роботами з пожежогасіння офіцери штабу бригади на чолі з заступником командира з озброєння полковником Едуардом Сайком. Та й комбриг одразу ж прибув на місце пожежі. Все, що могло перевозити воду, возило її до лісу, а військовослужбовці засобами для ручного гасіння пожежі робили все для її локалізації.

О 19.50 пожежу було локалізовано. Пізніше розпочався рятівний дощ, що значно підвищив шанси вогнеборців на успіх. Але все ж гасіння окремих осередків пожежі тривало до першої години ночі.

З самого ранку весь особовий склад окремої артилерійської бригади, не задіяний у службі у добовому наряді, знову прибув на місце пожежі – повсюди тліли залишки обгорілих дерев, що загрожує новим загорянням. Тож нині гармаші продовжують боротися з наслідками пожежі – засипають землею все, що ще бодай трохи тліє.

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram