ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як танкісти під водою ходили

12 Вересня 2020
Як танкісти під водою ходили

На триметрову глибину в ізоляційних протигазах ІП-5, у військовому однострої, акуратно і не поспіхом – в прямому значенні ходили курсанти четвертого курсу спеціалізації «управління діями танкових військ» Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного в рамках заняття з подолання водної перешкоди в ізоляційному протигазі.

Заняття проходило в комплексі водолазної підготовки Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії. Цього дня більше ніж 20 майбутніх офіцерів-танкістів практично опановували дії в протигазі ІП-5 як на суші, так і у воді.

Як розповів начальник кафедри водіння бойових машин та автомобілів Національної академії сухопутних військ  полковник Руслан Кузьменко, окрім того, що ізоляційний протигаз може використовуватися для захисту органів дихання, очей, обличчя від будь-якої шкідливої суміші незалежно від концентрації на суші й у воді, він насамперед призначений для виходу із затоплених об’єктів.

– Для чого це потрібно танкістам? Під час подолання чи форсування водних перешкод можливі будь-які непередбачувані чи навіть надзвичайні ситуації. Зокрема бойова машина може заглухнути. Тоді виникне ситуація, коли треба буде здійснити евакуацію екіпажу танка з-під води. І саме за такої екстремальної ситуації майбутні офіцери повинні вміти діяти правильно та без вагань, зберегти життя собі й своїм підлеглим. Тому це дуже важливе питання в службовій діяльності майбутніх командирів танкових підрозділів, – зауважив полковник Руслан Кузьменко.

Для курсантів-випускників це заняття проводилось вперше. Тому заходи безпеки виходять на перший план. Після оголошення теми і мети заняття на всіх чекав медичний огляд. Його проводила санінструктор групи інженерного забезпечення 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ  сержант Олена Навроцька.

– Насамперед опитую, чи є скарги на здоров’я, яке самопочуття, чи не було в хлопців легеневих чи серцевих захворювань, алергії тощо. Також проводжу вимірювання артеріального тиску і температури тіла. Звісно, що хлопці трохи хвилюються і це природно, адже перед чимось невідомим хвилюються всі. Але артеріальний тиск в межах норми, бачу, всі налаштовані і готові до виконання завдання, – розповіла медик.

Після виконання всіх настанов керівника заняття, викладача кафедри водіння бойових машин та автомобілів Національної академії Юрія Довгопола курсанти попрактикувалися у застосуванні ізоляційного протигаза на суші. А згодом попрямували до води. Першим занурився і показав приклад, як треба виконувати завдання у воді, сам начальник кафедри водіння бойових машин та автомобілів полковник Руслан Кузьменко. За його прикладом пішли курсанти.

– Це неважко, але трохи страшно. Температура повітря з ранку була + 9° С, а води всі 20° С. Дискомфорту від занурювання не відчуваєш. От тільки, коли заходиш у воду по груди, то починає наче дух перехоплювати, наче кисню не вистачає. Але потім все минається і припиняєш хвилюватися. Не має нічого страшного. Спробував би ще раз! – зауважив молодший сержант Валерій Пінєга.

У разі нештатної ситуації – напоготові водолаз і рятувальна команда. Але все пройшло без проблем. Танкісти продемонстрували, хоч вони і не іхтіандри, але теж за допомогою спеціальних засобів можуть вільно перебувати і переміщатися під водою.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Навчання та тренування, Новини, Репортаж