ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Війну на Донбасі розв’язала Росія, так вважає понад 60% українців

30 Вересня 2020, 9:06
Війну на Донбасі розв’язала Росія, так вважає понад 60% українців

Понад 60% опитаних українців вважають, що війну на Донбасі розпочала Росія. Найбільше респондентів із такою думкою на заході України, найменше – на сході.

Це засвідчують оприлюднені результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Зокрема 60,3% опитаних сказали, що війну на Донбасі почала Росія (в лютому 2019 року таких було 48,5%). Ще 21,3% респондентів вважають, що «війну почали український уряд та олігархи», а 18,4% опитаних не визначилися з відповіддю.

Щодо регіонального розподілу, у західному макрорегіоні 92% опитаних покладають відповідальність за початок війни на Росію, в центральному – 70%, у південному – 36%, у східному – 29%.

Частка тих, хто вважає відповідальним український уряд та олігархів, на сході найвища – 44%, на півдні – 25%, у центрі – 16%, на заході – 2%.

Найбільша кількість тих, хто не визначився з відповіддю, – на півдні (39%).

Опитано 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Армія і суспільство