ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Раптом отямився всередині літака, що палав»: В’ячеслав Золочевський розповів про перші хвилини після трагедії

30 Вересня 2020, 12:08
«Раптом отямився всередині літака, що палав»: В’ячеслав Золочевський розповів про перші хвилини після трагедії

20-річний курсант В’ячеслав Золочевський, єдиний, кому вдалося врятувався в катастрофі Ан-26 під Чугуєвом, вже виходить із палати на вулицю. У нього струс головного мозку, забої та опіки. Хлопець перебуває у Харківському військовому госпіталі, йдеться в сюжеті ТСН.

Учора В’ячеслав здійснив першу прогулянку після авіатрощі. Йому ще важко ходити. Мама хоче хлопця підтримати, проте він як справжній майбутній офіцер не виказує, що потребує допомоги. Перебинтована голова: у хлопця струс мозку, множинні забої, на обличчі немає живого місця, незначні опіки на тілі. Він єдиний зумів вибратися з літака і вижити. «У сорочці, кажуть, народився», — зазначає він.

За словами Ірини, мами В’ячеслава, в п’ятницю їй подзвонив син і попередив, що від шостої до дев’ятої вечора буде в небі. Уже близько 21:00, майже відразу після трагедії, Ірина побачила в соцмережах відео літака, що палав. «Я скрізь шукала очима сина. Це був якийсь страшний сон. Скільки хлопців не повернулося…» — каже Ірина Золочевська.

В’ячеслав Золочевський навчається на третьому курсі. Для курсанта університету Повітряних Сил розпочався найжаданіший період у навчанні – практика. Це були його перші польоти. За плечима лише п’ять годин у небі, налітати мали ще три. За його словами, на борту Ан-26 опановували навігацію, запуск двигунів, радіопереговори. У салоні — десять робочих місць із навчальними приладами, 20 курсантів у салоні та ще сім членів екіпажу. Слава сидів майже поруч із кабіною пілота. За його словами, політ тривав нормально, нічого незвичного. Аж раптом він отямився всередині  літака, що палав.

«Я, мабуть, вдарився головою», — згадує.

Слава не міг зрозуміти, що відбувається. Все здавалося нереальним епізодом із комп’ютерної гри. Хлопця привалило фюзеляжем, можливо, це вберегло його він сильних опіків. Він зміг виповзти зсередини. Тим, що бачив і пережив у ту мить, поки що не готовий ділитись.

Єдине згадує, коли вибрався, то намагався врятувати друга – Віталія Вільхового. Тіло курсанта охопило полум’я.

«Намагався гасити. Потім підбігли інші, його загасили — і все», — розповідає хлопець.

Слава стійко тримається і не виказує емоцій, які вирують усередині, каже мама.

«Наступного дня він дізнався, що цей хлопчик помер. Це убило страшно. У нього знову все перед очима з’явилося», — згадує мати.

У тому літаку хлопець утратив усю групу: 12 одногрупників, уцілів лише він. Слава з дитинства марив небом. Хотів стати пілотом, як тато. Мама зберегла навіть відео, де він іще маленький у дитсадку, а вже майбутній пілот…

Лікарі кажуть: хлопець не затримається в лікарні, але попереду місяці реабілітації.

Стежте за нами в Instagram
Публікації