ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Питання щодо миротворців на Донбасі відклали, але не зняли» — Олексій Резніков

21 Вересня 2020, 9:53
«Питання щодо миротворців на Донбасі відклали, але не зняли» — Олексій Резніков

Питання щодо введення миротворчої місії ООН на Донбасі відклали, але повністю з порядку денного не зняли.

Про це заявив в ефірі телеканалу «Прямий» віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, повідомляє Укрінформ.

За словами посадовця, миротворча місія на Донбасі могла б стати одним із питань перемовин на рівні лідерів країн «Нормандської четвірки».

«Але тоді генеральний секретар ООН повинен буде відправити оцінювальну місію. Це передбачає запит на бюджетне фінансування, а Рада безпеки ООН має підтримати це фінансування», – зазначив віцепрем’єр-міністр.

Олексій Резніков нагадав, що питання миротворців «обговорювали свого часу українські дипломати на рівні Радбезу ООН». За його словами, тоді обговорювалося, який характер буде у цій місії – встановлення миру або його підтримка, а також де саме будуть присутні миротворці: по всьому Донбасу, на лінії розмежування або біля кордону з Російською Федерацією.

«Була суперечка двох позицій. Звичайно, українська сторона намагалася максимально отримати, російська  ‑ мінімально, і де ось посередині теоретично могли зійтися, але щось не допомогло», ‑ заявив віцепрем’єр-міністр.

Він підкреслив, що Україні потрібна допомога, тому що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не завжди справляється, а питання щодо введення миротворців ОН потрібно обговорювати на рівні лідерів країн.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України