ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Польща відряджає свій контингент до Туреччини

25 Вересня 2020, 18:26
Польща відряджає свій контингент до Туреччини

Польські Збройні сили приєднуються до місії НАТО у Туреччині. Відповідне рішення прийняв президент Польщі Анджей Дуда. Польський контингент днями має відбути до Туреччини для участі у місії Північноатлантичного альянсу під назвою Tailored Assurance Measures for Turkey (TAMT). Він становить близько вісімдесяти осіб військових із 44-ї авіабази ВМФ Польщі. На оснащенні контингенту знаходитиметься патрульно-розвідувальний літак Bryza («Вітерець» або «Бриз»). Це літак Ан-28Б, який у Польщі був глибоко модернізований і оснащений польською РЛС ARS-800. Про це повідомляє АрміяInform.

Польський контингент патрулюватиме територію цієї країни у районі Чорного моря і східного Середземномор’я, а також виконуватиме завдання у рамках натовських розвідувальних і протичовнових заходів. Підрозділ протичовнової повітряної розвідки патрулюватиме призначену ділянку акваторії протягом двох годин польотів, а під час базування на середземноморському Іскендеруні протягом, як мінімум, чотирьох годин. Морська зона спостережень складатиме площу в понад 100 тис. квадратних кілометрів.

«На звернення турецької сторони до союзників по НАТО у зв’язку з погіршенням ситуації з безпекою на сирійсько-турецькому кордоні, ми надали позитивну відповідь, і відряджаємо свою допомогу союзникам», – розповідає Павло Солох, глава Бюро національної безпеки. – У Сирії триває громадянська війна. Однією з її наслідків є міграційна криза, з якою зіткнулася не тільки Туреччина, але і Південна Європа».

«На початку серпня наш контингент пройшов атестацію і готовий до вильоту. Чекаємо призначення дати», – повідомив Марчін Брашак, представник морської авіації з бригади, дислокованої у Гдині.

Для польського авіаз’єднання ця місія стане вже третьою в історії. П’ять років тому авіатори ВМФ почали брати участь в операції Євросоюзу під назвою Sophya. Її метою було, перш за все, уповільнити нелегальну міграцію з Північної Африки до Італії. Поляки дислокувалися на базі Сігонелла на Сицилії. Контингент налічував понад 100 військових і літак Bryza. У квітні цього року місія була завершена, але військовослужбовців BLMW залишилися у південній Європі, приєднавшись до іншої місії ЄС, яка триває нині й носить назву İrini.

Завдання, що нині доводиться виконувати польським авіарозвідникам, досить схожі, проте розстановка акцентів у операції значно відрізняється від попередньої. Причина – ситуація у Лівії, де протягом кількох останніх років триває війна. Польські льотчики продовжують патрулювати Середземне море, але тепер вони зосереджені не на боротьбі  з нелегальними мігрантами, а на запобіганні контрабанди нафти й незаконних поставках зброї до Лівії.

Щодо місії НАТО TAMT (Tailored Assurance Measures for Turkey), до якої незабаром приєднається Польща, то вона розпочалася у 2015 році. Її заснування пов’язане, зокрема, зі збільшенням присутності літаків раннього попередження і управління повітряним рухом системи АВАКС, а також із розвідувальною діяльністю Північноатлантичного альянсу. Завдяки місії ТАМТ НАТО ділиться отриманою інформацією з Туреччиною.

Сьогодні польські військовослужбовців беруть участь у дев’яти миротворчих місіях і кількох міжнародних операціях. Польща відрядила своїх представників і військові контингенти до Румунії, Болгарії, Литви, Латвії і Естонії, є польські підрозділи в Афганістані, Косові, Північній Македонії, Боснії і Герцеговині, в Іраку, Йорданії та Кувейті. Всього за межами країни проходять службу понад 1500 солдатів і офіцерів.

Приєднання до місії НАТО ТАМТ стане продовженням миротворчої і безпекової діяльності представників польської армії. Хоча до Туреччини поляки відбувають вперше, раніше там ніколи не було їхнього військового контингенту. Правда у 2003 році польські військові готувалися відправити свої підрозділи на турецько-іракський кордон, щоб допомогти захистити країну від можливого вторгнення з боку Іраку. Проте тоді поляки відбули в інше місце, безпосередньо на берег Перської затоки. До речі, разом із поляками туди мав відбути і український 19-й окремий батальйон РХБ захисту, який брав участь у міжнародних силах антисаддамівської коаліції, і теж перебував у Кувейті. А вже згодом під час операції «Свобода Іраку» в 2003–2005 роках у багатонаціональних коаліційних силах (КООС) була ціла польська дивізія і у складі її українська окрема бригада.

Польські влада і суспільство вважають, що участь військових у місії НАТО ТАМТ дуже важлива для їхньої держави, адже це – міжнародний авторитет країни у світі. Хоча промосковські політичні сили, які існують у Польщі, звинувачують США у втягуванні їхньої країни у новий конфлікт між Туреччиною і Грецією, який нині розгорається через вуглеводневі родовища на морському шельфі. Східне Середземномор’я сьогодні стає досить складним у геополітичному сенсі регіоном, і у конфлікт, який тут починає розгоратися, втягуються усе більше нових учасників.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Армії світу, Новини світу та України