ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нова російська база в Сирії

12 Вересня 2020
Нова російська база в Сирії

Росія намагається посилити свою присутність в Сирії, розбудовуючи ще одну військову базу. Наприкінці зими 2020 року в ЗМІ з’явилась інформація, що ця російська база – військовий аеродром поблизу міста Ель-Камишли на північному сході Сирії.

Місто знаходиться на території своєрідного виступу, яким Сирія вклинюється між Туреччиною та Іраком, що зробить розміщену тут російську бойову авіацію істотним фактором,  що стримує, як для американців, бази яких розташовані в Іраку, так і для турків, які намагаються реалізувати свої амбіції на півночі Сирії.

До речі, цей регіон знаходиться під контролем курдських формувань, шефство над якими тримають американці.

Раніше авіабазою в Камишли користувалися американські військові, які залишили її в листопаді 2019 року, після того, як Туреччина почала операцію зі створення 30-кілометрової зони безпеки в північно-східній частині Сирійської арабської республіки.

Через деякий час сюди увійшли росіяни – на базу була перекинута група російських вертольотів для патрулювання повітряного простору в регіоні й створена авіаційна комендатура.

На перших супутникових знімках авіабази, які кілька місяців тому з’явились у ЗМІ, можна побачити укриття для техніки, казарми, дві пари вертольотів Мі-8 і Мі-35М, а також системи ППО «Панцир-С1».

Нещодавно в мережі Інтернет з’явився новий супутниковий знімок аеродрому Ель-Камишли. Тепер не залишається сумнівів, що росіяни створюють «дублера» своєї сирійської авіабази Хмеймім.

Крім уже раніше помічених ударних і транспортних вертольотів Мі-8, Мі-24 та Мі-35 ВКС Росії, на знімку є важкий транспортний літак Іл-76. Раніше військово-транспортну авіацію ще не фіксували на аеродромі Камишли. Прибуття Іл-76 (зрозуміло, що не перше і далеко не останнє) говорить про нарощування російського угруповання військ в цьому районі.

Крім того, за інформацією Telegram-каналу «Записки охотника» Москва продовжує використовувати повітряний простір Туреччини, нарощуючи вантажоперевезення по маршруту Росія – Сирія.

Вночі 9 вересня 2020 року в Латакію прилетіли два літаки ВКС Росії. З аеродрому Чкаловський (Підмосков’я) на авіабазу Хмеймім здійснив переліт Іл-76 (RF-76702), який доставив 31 пасажира і 11,5 тонни вантажу.

Туди ж з аеродрому Моздок прилетів рідкісний гість Ан-22 «Антей» (RF-09341), що привіз він – невідомо. Подібних літаків залишилось дуже мало не тільки у Росії, а взагалі в світі, і вони  дуже рідко літають в Сирію. Останній раз Ан-22 здійснював візит в цю країну більше ніж рік тому.

Борт доставив в Сирію великогабаритний вантаж, який саме – невідомо. Вантажопідйомність Ан-22 становить 80 тонн – це найбільший в світі турбогвинтовий літак. Ці машини призначені для перевезення на великі відстані важкого і великогабаритного озброєння і військової техніки.

На сьогодні в світі залишилося всього чотири летючих зразки Ан-22 «Антей» та ще два знаходяться на зберіганні. Станом на січень 2020 року в Росії в експлуатації було три таких літаки (RF-09309, RA-09341 і RA-09342) і ще один (RA-08830) перебував на зберіганні. В Україні в «Авіалінях Антонова» експлуатується один борт (UR-09307) і ще один (СРСР-56391) знаходиться на зберіганні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Blogger pool