ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Не відчинили двері» – у київському військкоматі назвали головні проблеми, з якими стикаються під час призову

7 Вересня 2020, 19:02
«Не відчинили двері» – у київському військкоматі назвали головні проблеми, з якими стикаються під час призову

1 вересня військкомати розпочали підготовчі заходи щодо призову на строкову військову службу.

А вже 1 жовтня стартує осіння призовна кампанія. І на сьогодні є висока вірогідність того, що окремі проблеми, з якими стикалися військкоматівці під час попередньої призовної кампанії, можуть повторитись.

Так, військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Сергій Клявлін розповів АрміяInform, що однією із серйозних проблем, яка впливає на проведення призову, є низька якість проведення оповіщення призовників з боку житлово-експлуатаційних організацій. Через безвідповідальне ставлення багатьох посадових осіб цих організацій оповіщення призовників часто відбувається формально, результати подаються неправдиві.

– У зв’язку з реформуванням  державних комунальних підприємств  понад 80% будинків у місті Києві передано на баланс приватних комунальних  підприємств і організацій (ОСББ. – Ред.) та комунальних кооперативів, які зі свого боку не підпорядковуються державним адміністраціям і часто відмовляються проводити оповіщення призовників, чим порушують вимоги пункту 9 статті 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Або проводять оповіщення формально, з нульовим результатом, повертають повістки до райвійськкоматів з відміткою «Не відчинили двері» та відмовляються проводити повторне оповіщення, – розповів військовий комісар.

Працівники ОСББ відмовляються розносити повістки, бо побоюються, що мешканці будинку їх звільнять

За його словами, деякі керівники організацій категорично відмовляються проводити оповіщення й готові сплатити адміністративний штраф, пояснюючи тим, що мешканці  будинків є їх роботодавцями і можуть їх звільнити.

Також серед проблемних питань Сергій Клявлінназвав низький рівень відповідальності керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів щодо контролю за виконанням правил військового обліку призовників.

– Траплялись випадки, коли керівники підприємств, дізнавшись про виклик до військкомату працівників призовного віку, звільняли їх з роботи або надавали інформацію, що призовник у зв’язку з карантинними заходами, спричиненими  поширенням гострої респіраторної інфекції коронавірусу COVІD-19, працює дистанційно, і місце перебування працівника  невідоме, – розповів офіцер.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Публікації