ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Навчання Rapid Trident: ретроспектива і топ-факти. 2019–2020 роки

15 Вересня 2020
Навчання Rapid Trident: ретроспектива і топ-факти. 2019–2020 роки

2019 рік. Українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ Rapid Trident – 2019 відбувалось на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області в період із 16 по 25 вересня. До його проведення було залучено безпрецедентну кількість військовослужбовців – понад 3,5 тис. осіб із 14 країн світу. Окрім України та США, у навчанні брали участь військові з Канади, Болгарії, Грузії, Італії, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Туреччини та Великої Британії. Найбільші іноземні контингенти – від армій США та Канади. Загалом близько 500 осіб.

Україна (понад три тис. осіб) була представлена військовослужбовцями однієї з гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ, військовослужбовцями ЛИТПОЛУКРБРИГ, оперативною групою цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України, підрозділами РХБ захисту та оперативного забезпечення, батальйонно-тактичною групою МВС.

Навчання умовно було розділено на дві фази: командно-штабну та польову. Командно-штабна – проводилась за допомогою систем імітаційного моделювання. Під час цієї фази керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів ланки «батальйон-бригада» тренувались у спільному плануванні та проведенні операцій. А особовий склад підрозділів відпрацьовував тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Крім того, у рамках навчання відбулось проведення оцінки НАТО 1-го рівня двох українських підрозділів: роти РХБ-захисту та роти оперативного забезпечення на предмет взаємосумісності та відповідності стандартам Північноатлантичного альянсу. Також відбувся спеціальний вишкіл для фахівців «СІМІС» – цивільно-військового співробітництва. Структури  Збройних Сил України, яка активно розвивається і має активне застосування під час бойових дій.

Для проведення навчання було залучено понад шість сотень одиниць автомобільної техніки та бойових броньованих машин різного класу. А також чотири гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації, які виконували широкий спектр завдань: від медичної евакуації, до висадки десанту. Учасники навчання виконували бойові стрільби зі штатної стрілецької зброї та озброєння бойових машин. Крім того, для підвищення реалістичності маневрів у рамках проведення польової фази застосовувались сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.

Метою проведення «Репід Трайдент – 2019», як і у минулі роки, було  підвищення рівня взаємосумісності між підрозділами та штабами Збройних Сил України, США, інших держав – членів та партнерів НАТО. Навчання проходило з урахуванням діяльності Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – «Україна» (JMTG-U), спрямованої на підготовку українських військовослужбовців різних спеціальностей за стандартами НАТО із залученням іноземних інструкторів зі США, Канади, Великої Британії, Литви, Естонії та Польщі.

Співкерівниками навчання з української сторони був начальник управління підготовки оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗС України полковник Олександр Жакун. З американської – полковник армії США Тімоті Клівленд.

ТОП-ФАКТ № 11:
COIN, як зародження нових військових традицій!

Нині заохочувальну відзнаку, чи як її ще називають «нагородну монетку» – коїн, активно використовують в українському війську. Запозичена від американських колег, нова традиція прийшлася до смаку і прижилася у вітчизняних Збройних Силах.

Слід зазначити, що  одними з перших серед українських військовослужбовців,  як визнання та схвалення їхніх успіхів, «монетку» почали отримувати якраз учасники серії міжнародних навчань «Репід Трайдент».

Існує навіть легенда (насправді ні), коли під час одного з навчань серії «Репід Трайдент» ділянку полігона, де проходив оцінювання НАТО український підрозділ РХБ-захисту, відвідав американський тризірковий генерал. Іноземний військовий високопосадовець уважно спостерігав за діями бійців та офіцерів, задавав чимало запитань супроводжуючим. Зрештою, попросив дозволу поспілкуватися з командиром українських військових хіміків. Той прибув для зустрічі, як був – у повному спорядженні, у костюмі хімзахисту. Відрекомендувався і на простягнуту іноземним гостем руку відповів, що, на жаль, не може її потиснути.

– При всій повазі до пана генерала, це було б неправильно з мого боку, – зазначив тоді капітан-українець. – Адже мої підлеглі досі виконують поставлене завдання із знезараження військової техніки від дії бойових отруйних речовин. А ми з вами, за умовами навчань, і досі перебуваємо на умовно небезпечній ділянці місцевості. Тому нам слід дочекатися, поки мої підлеглі виконають свою місію. І, коли місцевість буде вважатися очищеною, я із задоволенням потисну руку поважному гостеві!

Чекати довелося декілька хвилин і в наступний раз український офіцер разом із міцним рукостисканням отримав той самий challenge coin від американського генерала.

Ну а минулого, 2019 року, свої відзнаки-коїни мали вже й співкерівники навчання «Репід Трайдент». Так що багато учасників, які приймали участь у навчанні, повезли їх із собою додому, як командирське визнання успіхів та старанності під час найбільших міжнародних військових навчань України.

2020 рік. І, зрештою, окреслимо те, що очікує міжнародну військову спільноту під час цьогорічних маневрів.

Українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ Rapid Trident – 2020 відбудеться на Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у період з 16 по 25 вересня.

Всесвітня пандемія COVID-19 спричинила певні зміни у складі країн-учасниць. Відтак, окрім України та США, у навчанні братимуть участь представники Великої Британії, Литви, Німеччини, Данії, Канади, Польщі, Румунії, фахівці командування НАТО та особовий склад LITPOLUKRBRIG – Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.  Водночас кількість особового складу, що задіюється у навчанні,   порівняно з минулими роками, суттєво зросла. Упродовж двох тижнів на Львівщині тренуватимуться одночасно понад 4 тис. військовослужбовців з армій різних країн. Кістяк українського контингенту складатиме особовий склад однієї з мотопіхотних бригад ОК «Південь», що нині проходить вишкіл на Львівщині у рамках тренувального курсу Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки – «Україна» (JMTG-U).

Крім того, активну участь у проведенні навчання та відпрацюванні власних завдань у рамках загального сценарію візьме зведена батальйонна тактична група, до якої увійдуть представники Нацгвардії та Національної поліції, Держприкордонслужби, Служби Безпеки України, Управління державної охорони, ВСП ЗСУ. Навчання також географічно вийдуть за межі полігона. Адже окремі підрозділи управління будуть розташовані поза межами Львівщини. І для проведення командно-штабної фази, синхронізації їхніх дій з іншими учасниками навчання буде застосовано системи комп’ютерного імітаційного моделювання.

Під час підготовки цьогорічного сценарію навчання було враховано ситуацію, що склалась в Україні, Європі та світі: глобальні та локальні виклики та загрози. Відтак українським військовослужбовцям та їхнім закордонним колегам у рамках створеної багатонаціональної дивізії доведеться здійснювати комплекс заходів щодо планування, підготовки та відбиття зовнішньої агресії, стабілізаційних дій у визначених районах, застосування військ та сил, спеціальних та екстрених служб для реагування на гібридні прояви агресії з боку ворожих сил.

У проведенні навчання буде задіяно понад п’ять сотень одиниць автомобільної техніки та бойових броньованих машин різного класу. А також чотири гелікоптери Мі-8 бригади армійської авіації із широким спектром завдань: від медичної евакуації, до висадки десанту. Крім того, у рамках відпрацювання окремих елементів сценарію будуть задіяні військові літаки Повітряних Сил ЗС України та літаки ЗС США.

Співкерівниками цьогорічного «Репід Трайдент» від України є полковник Дмитро Красильников, від США – полковник Майкл Хансен.

Кореспонденти Інформагентства АрміяInform збиратимуть  цікаву та оперативну інформацію про перебіг цьогорічного міжнародного військового навчання «Репід Трайдент» на Львівщині. Слідкуйте за оновленнями рубрики на нашому сайті!

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Міжнародні навчання, Навчання та тренування