ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На Рівненщині розроблено нову програму для розв’язання житлових питань переселенців

25 Вересня 2020, 15:53
На Рівненщині розроблено нову програму для розв’язання житлових питань переселенців

Близько 1,5 млн українців мають статус внутрішньо переміщених осіб та були вимушені виїхати з тимчасово окупованих територій. На Рівненщині – 3165 переселенців, яким, приїхавши сюди шість років тому, довелося починати все спочатку.

У Рівному віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков поспілкувався з представниками громадської організації внутрішньо переміщених осіб «Україна – моя сім’я». Зустріч у форматі діалогу була організована з ініціативи Рівненської облдержадміністрації.

– Ми маємо розуміти проблеми усіх переміщених осіб, саме тому й проводимо подібні зустрічі. На сьогодні діяльність щодо переселенців у державі дещо розпорошена. Кожне відомство фіксує свій напрямок, має свої реєстри та пакети документів. Завдання Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України – акумулювати та структурувати все для вашого життя, а також для можливості звернень до міжнародних судів, – зазначив Олексій Резніков.

Під час зустрічі обговорили актуальні для внутрішньо переміщених осіб питання, серед яких – проблеми подолання наслідків стигматизації, житлові та пенсійні.

За словами рівненського обласного голови Віталія Коваля, цього року в області прийняли програму, спрямовану спростити розв’язання житлових питань внутрішньо переміщених осіб. Пропонувати її будуть і для використання в інших областях України. Ініціатором та розробником програми став колишній житель Слов’янська, а нині – рівнянин та очільник ГО внутрішньо переміщених осіб «Україна – моя сім’я» Геннадій Нікіша.

– Усе нове – це добре забуте старе. Я  свого часу колись побудував на Донбасі 14 розподільчих газопроводів. Нині використав ту ж саму схему. Коли будували газопроводи, то 50% оплачувала громада, а іншу половину – держава або місцеві бюджети, – розповідає Геннадій Нікіша. – На наші плечі лягає уся проєктно-кошторисна та дозвільна документація, а держава надає свої послуги з будівництвом за нашим проєктом, на нашій землі, з наших матеріалів. І виходить, що за нами залишається половина собівартості квадратного метра і для держави це теж не накладно.

На завершення присутні домовилися провести додаткову зустріч уже за участю фахівців Пенсійного фонду та соцзахисту. Також представники ГО «Україна – моя сім’я» зголосилися підготувати свої пропозиції відповідному міністерству щодо механізмів вирішення питань внутрішньо переміщених осіб.

Фото автора

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Соціальний захист