ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Ми не тільки бібліотека, а ще й вікно у світ інформації та «генератор» тематичних заходів»

30 Вересня 2020, 19:38

– Так коротко розповідає про роботу колективу бібліотекиХарківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба її завідувачка працівник ЗС України Тетяна Ярош.

Три десятки співробітників культурної установи працюють в унісон усіх масштабних тематичних заходів, що проводять у виші, та допомагають кожному, хто до них звертається за інформацією.

Шляхом інновацій

–Фонд нашої бібліотеки налічує близько 800 000 примірників, – каже Тетяна Ярош. –Це здебільшого книги, періодичні видання, збірники наукових праць, навчальні посібники, дисертації, художня література тощо. Також маємошість абонементів видачі літературийчотири читальні зали.

Часи змінюються, а з ним зростають івимоги читачів. Тому колектив книгозбірні впродовж п’яти років зазнав суттєвих змін.

Три роки тому в читальних залах розміщено комп’ютери з доступом до Internet та ІКС Moodle. Робочі місця бібліотекарів оснащені сучасною технікою, поєднані мережею.

– Великою нашою перемогою є впровадження автоматизованої системи «УФД/Бібліотека». Поступово бібліотекарі сканують видання, що користуються високим читацьким попитом. Тільки цьогоріч ми відсканували понад 1000 примірників. Це важка праця, необхідна для забезпечення підготовки майбутніх офіцерів, – розповіла Тетяна Ярош.– Завдяки спеціальному договору з Державною науково-технічною бібліотекою України ми отримали безкоштовний доступ до електронних наукових баз даних Scopus і WebofSсience. Останнє можна назвати справжнім скарбом для викладачів та наукових працівників університету.

– Ми розуміємо, що нині відбувається трансформація ролі бібліотекаря із зберігача книг на досвідченого й комунікабельного консультанта з пошуку необхідної інформації в інтересах користувача, – зазначила провідний бібліотекар Світлана Мицик.

У питаннях обміну фондами та, так би мовити, рідкісною інформацією бібліотека університету співпрацює з іншими бібліотеками обласного центру.

80 тематичних заходів на рік

Бібліотека щороку проводить у середньому по 80 тематичних заходів від коротких лекцій до конкурсу творчих робіт, у яких беруть участь тисячі осіб.

– Окрім виховання інтелектуалів, ми хочемо, щоб курсанти були ерудованими, розвивали таланти і комунікабельність, – уточнила Тетяна Ярош.

Як стверджує Неля Марищук, дуже важливо підібрати форму проведення масових заходів, щоб максимально зацікавити хлопців та дівчат. Це вікторини, подорожі, конкурси, брейн-ринги.Останнім часом особливою популярністю користуються квести.

Також діяльність колективу бібліотеки ХНУПС нерозривно пов’язана з духовно-моральним, естетичним вихованням.«Величність мови в безмежжі часу», «Берегиня роду і народу», «Вишиванка – одяг вільних», «Майорить гордо прапор України», «Зі святом, улюблений Харків!» – далеко неповний перелік історичних подорожей, краєзнавчих вечорів, українських вечорниць, що проводить бібліотекаіз гуманітарними кафедрами вишу. Традиційними стали вечора-присвяти, серед яких: «Аеропорт. Пекельна смуга», «Дебальцеве. Пам’ять загиблих та пам’ять живих», «Іл-76. Біль українського неба», «Костянтин Могилко. Життя, як нестримний політ», «Соняхи пам’яті та скорботи» та багато інших. До проведення цих заходів залучалидрузів загиблих героїв.Вже шість років поспіль бібліотека організовує конкурс: «Чарівний світ творчості». Тут хлопці та дівчата представляють роботи, виконані в різних техніках декоративно-прикладного мистецтва(вишивка, в’язання, роботи з бісеру, малюнки, ляльки, роботи з фетру, шкіри, пластику). За організацію і проведення конкурсу відповідає провідний бібліотекар і за сумісництвом майстриня художньої вишивки Ельвіра Жукова.

На жаль, цього року в дні святкування їхнього професійного свята, замість створення відповідного настрою, бібліотекарі ХНУПСу займаються підготовкою виставки: «Перерваний політ». Вона присвячена 26-ти пілотам навчально-авіаційної бригади та курсантам льотного факультету, які загинули неподалік Чугуєва.

– Це великий біль для всього колективу університету і ми співчуваємо всім родичам та друзям армійців. Вони житимуть далі в наших серцях, і хай молоді воїни, які не знали цих хлопців, прийдуть подивитися на їхні світлини, дізнаються короткі розповіді про їхнє захоплення небом, –  підсумувала Тетяна Ярош.

Отже, бібліотека університету це не лише книгосховище, це – сучасний інформаційний простір, де завжди раді відвідувачам.

Фото з архіву бібліотеки

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook