ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Із сержантів Повітряних Сил у… лицарі!

4 Вересня 2020, 16:56
Із сержантів Повітряних Сил у… лицарі!

Такий стрімкий кар’єрний ривок можливий на…знімальному майданчику історичного художнього фільму «Легенда Стрия». І серед дійових осіб фільму є діючий військовослужбовець Повітряних Сил ЗС України – фельдшер одного з підрозділів Теребовлянського зенітного ракетного полку сержант Ульян Гречан.

Ульян Гречан

Молодий чоловік – учасник АТО/ООС. Але до того, як розпочати службу у війську, займався у клубі історичної реконструкції «Баннерет» у Стрию. Про зйомки фільму в рамках регіонального культурологічного проєкту «Легенди нашого краю» дізнався від свого товариша, також ветерана АТО, з яким вони приятелювали і який згодом допомагав підрозділу як волонтер.

– На зйомки мене запросив мій колега, голова місцевого лицарського клубу «Баннерет», що займається відтворенням історичного костюму середньовічної Європи, а також історичним фехтуванням, – розповідає сержант-авіатор. – Оскільки я після повернення з фронту намагаюсь вести активний спосіб життя в позаслужбовий час. Та й тема «істфеху» мені знайома – я залюбки погодився. Ролі дісталися епізодичні: лицар, вартовий у замку, ландскнехт-найманець тощо. Але кожна з постатей має свою специфіку, своє «обличчя», в яке потрібно перевтілитись. Так що це дуже цікаво і захопливо. Відтак, на додачу до моїх уподобань, я отримав й нове хобі – історичну реконструкцію.

До слова, першим продуктом у проєкті «Легенди нашого краю»  була вистава «Заклята пані», поставлена за мотивами легенди про привид володарки Підгірцівського замку панів Бруніцьких. Ну, а фільм «Легенда Стрия» – це красива легенда. Він розповідатиме про надзвичайну долю сина саксонського лицаря, яка закинула його на Галичину. Хлопець втратив батька і матір, титул і багатство та не втратив честь і шляхетність. Його усиновлює місцевий коваль Богдан, вчить наших звичаїв і мови. І це допомагає юнаку здолати всі випробування, вибороти своє щастя і свою любов.

У картині переплелися доблесть і зрада, любов і ненависть, війна і мир, містика та історична достовірність. У фільмі буде багато батальних сцен. А зйомки відбуваються на 20 різноманітних локаціях: на території скельної фортеці Тустань, на березі річки Стрий, в місті Моршин, селах Підгірці та Розгірче Стрийського району, Олеському замку тощо. Загалом створення фільму триватиме два місяці, і має завершитись в останній декаді вересня.

Єдине, про що сержант Ульян Гречан щиро шкодує, – це про те, що не зможе потрапити на прем’єру «Легенди Стрия» у кінотеатрах, яка запланована на листопад-жовтень.

– У цей час перебуватиму в службовому відрядженні, – говорить сержент Ульян Гречан. – Втім, сподіваюсь переглянути стрічку відразу, як вона опиниться у широкому доступі. Адже цей фільм має захопливий сюжет, динаміку. Цікаво буде і юним, і дорослим українцям!

Фото з архіву ПвК «Захід»

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Армія і суспільство