ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Із родичами загиблих під Чугуєвом та курсантами льотного факультету працюють близько 20 психологів

28 Вересня 2020, 18:07
Із родичами загиблих під Чугуєвом та курсантами льотного факультету працюють близько 20 психологів

У Чугуєві та обласному центрі із сім’ями загиблих під час авіаційної катастрофи воїнів, офіцерами-пілотами навчально-авіаційної бригади і курсантами всіх курсів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба тривають заходи з емоційної стабілізації та психологічної підтримки.

Одразу три групи психологів загальною кількістю двадцять осіб працюють із тими, кому важко пережити подію 25 вересня

Від видового вишу команду фахівців очолює начальник науково-дослідної лабораторії з морально-психологічного забезпечення Наукового центру Повітряних Сил ХНУПС доктор психологічних наук полковник Юрій Широбоков.

Уже завершено зняття кризового напруження із офіцерів-льотчиків та курсантів

– Окрім військових психологів, тут працюють ще 8 колег з ДСНС та дві бригади волонтерів-психологів із Товариства Червоного Хреста, – каже офіцер. – Уже можна констатувати, що до цього часу ми завершили зняття кризового напруження із офіцерів-льотчиків та курсантів. При цьому, дещо більше часу провели з тими, хто не потрапив з різних причин на той борт, піднімався в небо того дня та з друзями загиблих армійців. Зауважу: всі хлопці тяжко переживали той фатальний вечір і це абсолютно природно. Проте наразі їхній емоційний стан практично в нормі.

Зокрема психологи у перші дні працювали за двома основними професійними методиками: робота з ресурсом та з каналами виходу зі стресу. Першу – застосовували в маленьких групах, щоб поговорити про їхні найулюбленіші безпечні місця, безпечних знайомих, їхні безпечні чи найулюбленіші справи.

У Чугуєві активно використовували ізраїльську методику роботи з каналами виходу зі стресу

– Методику щодо роботи із каналами виходу зі стресу розроблено в Ізраїлі саме для забезпечення бойових дій їхньої армії. Декілька років тому Україна запозичила цей досвід і нині тут, в Чугуєві, ми його активно використовуємо, – уточнив полковник Юрій Широбоков.

За словами офіцера, головні зусилля він із колегами зосереджують на членах сімей та близьких загиблих та постраждалих під Чугуєвом захисників України.

– Я особисто зустрічав і як міг заспокоював усіх батьків, братів, сестер чи наречених армійців. Більшість з них досі не ймуть віри у те, що сталося. Деякі замикаються у собі, не сприймають наші слова. У цих випадках я просто розповідаю про важливість професії льотчика, пригадую успіхи їхніх дітей тощо. Створені належні умови в Харківському національному університеті Повітряних Сил для родичів загиблих і наша потужна увага до них поступово допомагають їм усвідомити те, що сталося, щоб не закритися в собі, а жити далі, – розповів полковник Юрій Широбоков.

Сьогодні, після стабілізації емоційного стану пілотів навчально-авіаційної бригади й курсантів льотного факультету, викладачі кафедри психології та педагогіки університету продовжують з ними працювати.

У групах чи індивідуально офіцери проводять соціальну роботу, щоб зменшити морально-психологічне навантаження від події й не допустити негативних наслідків

– Щодо рідних та близьких наших героїв, ми продовжуватимемо з ними працювати. Скільки треба часу – стільки цим займатимемося. Професійних навичок і сил у нас вистачить. Дуже хочу подякувати за допомогу в роботі колегам із ДСНС та особливо полковнику служби цивільного захисту Світлані Лєбєдєвій, а також волонтерам із Червоного Хреста. Вони потроїли сили військових психологів у цей складний момент, – додав полковник Юрій Широбоков.

Фото Олени Шило

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини