ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Хто такі бойові метеорологи

30 Вересня 2020, 18:17

Їхній символ – сірий берет, кольору штормових хмар. Вони діють пліч-о-пліч з «морськими котиками» та легендарним загоном «Дельта». Їх першими закидають на ворожу територію. Без їхнього дозволу не почнеться жодна спецоперація американської армії. Ці хлопці – бойові метеорологи сил спеціальних операцій Повітряних сил США.

Історія «сірих беретів» бере свій початок ще від часів Другої світової війни. З того часу бійці цього підрозділу брали участь у Корейській та В’єтнамській війнах, операції «Справедлива справа», війнах у Перській затоці, Афганістані та Іраку. Вони навіть передували рейду, в результаті якого було вбито терориста № 1 Осаму Бен Ладена.

Бійці цієї елітної професіїдіють у складі наземних груп бойового забезпечення авіації. Вони є одним із найпідготовленіших підрозділів для роботи за лінією фронту.Цих хлопців першими доставляють на непідготовлені майданчики в бойовому чи ворожому середовищі. Діючи непомітно, метеорологи забезпечують наземну та повітряну компоненту ССО своєчасною та достовірною інформацією про погодні умови та проводять екологічну розвідкув районі проведення бойового завдання. У своєму арсеналі метеорологи мають не лише найсучасніше обладнання (де є навіть БПЛА), а й доступ до даних з безлічі погодних супутників.

Як запевняють у рекрутингових центрах,це одна з найпрестижніших спеціальностей у Повітряних силах США.Кожен, хто бажає стати членом цього елітного братства, має пройти серйозний відбір.Віковий ценз новобранців від 17 до 39 років. Термін навчання – 61 тиждень. Протягом цього часу військовослужбовціпроходять вісім курсів підготовки (що включає, зокрема, дайверську, парашутно-десантну підготовку та спеціальний курс екстремального виживання),дездобувають унікальні бойові та аналітичні навички.

Хоча робота бойових метеорологів залишається невидимою для широкого загалу,кожен американський армієць знає, насміхатися зі своїх колег з повітряними кульками не варто.

Підготував Владислав Дем’яненко

Фото з мережі Інтернет

Стежте за нами в Instagram