ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До парламенту внесено новий законопроєкт про військове капеланство

29 Вересня 2020, 13:19
До парламенту внесено новий законопроєкт про військове капеланство

У Верховну Раду України народні депутати внесли проєкт закону «Про військове капеланство у Збройних Силах України». Документ зареєстрований 23 вересня під № 4148.

«Метою розробки проєкту Закону «Про військове капеланство у Збройних Силах України» є необхідність закріплення організаційно-правових засад із забезпечення реалізації конституційного права військовослужбовців та працівників Збройних Сил України на свободу совісті, світогляду та віросповідання шляхом впровадження інституту військового капеланства», – йдеться у пояснювальній записці документа.

Законопроєкт № 4148 має врегулювати на законодавчому рівні організаційно-правові засади взаємодії релігійних організацій з Міністерством оборони України щодо організації душпастирської опіки та забезпечення релігійних потреб військовослужбовців і працівників ЗСУ та членів їхніх сімей. Також передбачається впровадження соціальних гарантій військовим капеланам.

Як зазначають автори законопроєкту, його ухвалення стане важливим кроком для забезпечення реалізації закріпленого Конституцією права на свободу віросповідання особового складу ЗСУ, інших військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, а також сприятиме розвитку та зміцненню інституту капеланства, підвищення рівня душпастирської опіки, що надається військовими капеланами кожному військовослужбовцю.

Підготувала Тетяна Рубан

Стежте за нами в Instagram
Новини