ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ до активного сприяння встановленню миру та деокупації українських територій

16 Вересня 2020
Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ до активного сприяння  встановленню миру та деокупації українських територій

Під час офіційного візиту Президента України до Республіки Австрія міністр закордонних справ Дмитро Кулеба виступив перед постійними представниками держав – членів Євросоюзу при Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

Як повідомляє пресслужба МЗС, Дмитро Кулеба поінформував про порушення російською стороною 6 вересня режиму припинення вогню, яке призвело до загибелі одного українського військовослужбовця та поранення ще одного.

Глава МЗС України наголосив, що попри провокації, Україна наполягає на важливості подальшого дотримання режиму сталого та всеосяжного припинення вогню.

Міністр поінформував про результати нещодавньої зустрічі політичних радників «нормандського формату» та позитивно оцінив підтримку учасниками переговорів необхідності вжити вичерпні заходи задля збереження нинішнього перемир’я.

Український дипломат розповів про інтенсивну дипломатичну роботу задля створення безпекових умов для політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Дмитро Кулеба зауважив, що Міжнародний комітет Червоного Хреста має повний безперешкодний доступ на підконтрольній Україні території, але досі не отримує такого доступу на тимчасово окупованих територіях.

Міністр також підкреслив, що СММ ОБСЄ повинна мати повний та безперешкодний доступ до будь-якого району в зоні конфлікту, включно з тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону. У зв’язку з цим він наголосив: «Безумовно, в процесі врегулювання ОБСЄ має бути неупередженою щодо сторін конфлікту – Росії та України. Водночас інтересам усіх відповідає проактивна ОБСЄ, яка всебічно сприяє встановленню миру та деокупації наших територій».

Стежте за нами в Instagram
Новини