ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Дівчина з дипломами економіста, юриста, мати двох дітей вирішила стати танкістом

15 Вересня 2020
Дівчина з дипломами економіста, юриста, мати двох дітей вирішила стати танкістом

Знайомтесь…слухач Курсів лідерства Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Анастасія Малайдах – єдина представниця прекрасної статі, яка навчається за спеціалізацією «Управління діями танкових військ». Одна-єдина  серед близько півтори сотні хлопців, яка вирішила, як і вони, стати офіцером-танкістом!

– Вибір стати військовою­ – надзвичайно свідомий, і я до цього йшла з подій на Майдані й початку російсько-української війни. Багато моїх друзів були активними учасниками  Революції Гідності, а потім пішли воювати із загарбниками. Я не могла цього зробити разом із ними, бо в 2013 році народила першого сина, а в 2016-му – другого. Те, що я могла на той час робити, – це надавати посильну допомогу фронту. Але це було мінімальним і не відповідало моїм внутрішнім потребам, – розповіла слухач Анастасія Малайдах.

У жінки дві вищі освіти: економічна і юридична. Тривалий час вона працювала керівником низки підприємств у юридичній сфері та IT-сектору. Мала дуже хорошу зарплатню у декілька тисяч доларів, але…

– Але коли діти підросли, пішли до садочку та школи, я підписала контракт зі Збройними Силами України. Це сталося в березні цього року. Розпочала службу в 24-й окремій механізованій бригаді на посаді номера обслуги розрахунку протитанкового взводу і майже одразу рушила в район проведення операції  Об’єднаних сил, – говорить Анастасія. – Безпосередньо приймала участь у бойових діях на першій лінії.

Розрахунок СПГ-9, в якому виконувала обов’язки жінка-військовослужбовець, прикривав підрозділ від можливого прориву позицій броньованою технікою противника.

– А коли дізналася, що за рік можна отримати офіцерські погони й здобути нову спеціальність, то вирішила вступати до Національної академії, – продовжила слухач Анастасія Малайдах.

Чому вибір припав саме на таку «важку» для леді спеціальність? – запитав у Анастасії.

– Усе просто і логічно. Коли моєю ціллю як піхотинця була броньована техніка і, зокрема, танк, то чому б не дізнатися більше про сам танк. Це, по-перше. А, по-друге, як майбутній командир танкового взводу я з досвіду попередньої посади розумію логіку того, хто на мене буде «полювати», його ймовірні дії, слабкі й сильні сторони. І сподіваюсь, що ці знання, які я здобула у розрахунку СПГ-9, будуть корисними в подальшій службі.

17
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Life story