ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Азербайджанська діаспора передала військовому госпіталю 10 інвалідних візків та 5 пар милиць для поранених українських воїнів

28 Вересня 2020, 19:25
Азербайджанська діаспора передала військовому госпіталю 10 інвалідних візків та 5 пар милиць для поранених українських воїнів

Сьогодні, 28 вересня, у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» представники азербайджанської діаспори міста Києва передали для українських військовослужбовців та учасників бойових дій візки та милиці загальною вартістю понад 180 тисяч гривень.

– Наша діаспора вболіває за українських військових з перших днів збройної агресії РФ на території України. Азербайджан багато років перебуває у стані військового конфлікту, який днями активізувався з новою силою. Ми знаємо, що таке війна, що таке поранені й загиблі. Оскільки ми тут проживаємо, вважаємо Україну другою Батьківщиною. Допомогти українським воїнам, особливо пораненим, для нас так само важливо, як допомогти землякам в Азербайджані. Не має значення, якою мовою розмовляємо, чи яку релігію сповідуємо. Людяність і громадянська взаємодопомога – це те, що нас об’єднує, – зазначив очільник азербайджанської діаспори столиці Олег Крапивін.

Благодійники передали до «ГВКГ» десять візків і п’ять пар милиць. Шість візків використовуватиме«ГВКГ», інші чотири поїдуть у місто Клевань у Центр лікування і реабілітації наслідків нейротравм на базі обласного госпіталю інвалідів війни, що на Рівненщині. Гроші на візки та милиці, а це понад 180 тисяч гривень, передані з фонду азербайджанської діаспори.

– Візки і милиці розподілять по відділеннях госпіталю, де є пацієнти, які мають особливі потреби. Зокрема у медичні підрозділи, де перебувають пацієнти з травмами та ампутованими кінцівками, серцево-судинними хворобами. Це значно полегшить їхнє пересування і перебування тут. Хоча наразі госпіталь має досить непогане матеріально-технічне забезпечення від держави, але таких речей, як візки, забагато ніколи не буває. Вони мають властивість зношуватися, ламатися, або їхня потреба може перевищити наявну кількість. Наш клінічний центр уже не вперше отримує допомогу від азербайджанської діаспори в Україні, і ми дуже вдячні їм за небайдужість до українських військових, – зазначив начальник Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук.

Ініціатива допомогти саме військовому госпіталю втілилася завдяки сприянню уповноваженого Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадима Свириденка та очільника Київського міського палацу ветеранів Віктора Шевченка.

– До нас звернулися представники азербайджанської діаспори з ініціативою допомогти нашим військовим і ветеранам українсько-російської війни, які опинилися у складній життєвій ситуації. Зголосилися передати саме інвалідні візки. Умова була така, щоб це були люди, які дійсно потребують допомоги через скрутне матеріальне становище. Азербайджан – це країна, яка також перебуває у стані війни. Тому для них надзвичайно важливо зробити певний вкладу нашу перемогу, – розповів уповноважений Президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко.

І зазначив, що представники Азербайджану допомагають українським воїнам з початку війни. Співпрацю планують продовжувати й надалі. Уже ведуться перемовини стосовноінших потреб українських воїнів та ветеранів.Також планується придбання інших технічних засобів для «ГВКГ».

Представникам азербайджанської спільноти провели екскурсію музеєм «ГВКГ» та подарували книги про історію військового медичного закладу.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини