ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Заява Громадської ради при Міністерстві оборони України

1 Серпня 2020, 10:24

З набранням чинності з 00.01 годин 27 липня 2020 року повного і всеосяжного режиму припинення вогню в районі проведення операції Об’єднаних сил, нарешті шосту добу поспіль ми не чуємо в офіційних зведеннях Міністерства оборони України сумні повідомлення про бойові втрати серед українських військовослужбовців від обстрілів російсько-окупаційних військ. Нарешті мирні мешканці населених пунктів на лінії бойового зіткнення не чують жахливі розриви снарядів.

Громадська рада при Міністерстві оборони України вважає це чи не найголовнішим досягненням заходів дотримання повного і всеосяжного режиму припинення вогню.

Так, подібні оголошені режими припинення вогню на лінії зіткнення відбуваються далеко не вперше, проте, як знаємо, вони були недієвими. Так, наразі заборонені до застосування безпілотники та снайперський вогонь. Проте зазначимо, що до оголошення з 27 липня 2020 року повного і всеосяжного режиму припинення вогню саме від застосування противником безпілотників для скиду гранатометних пострілів та внаслідок ведення ворожого снайперського вогню, Збройні Сили України несли найбільші бойові втрати. Так, мають місце поодинокі ворожі збройні провокації. Наші воїни розуміють їх мету, та не відкривають вогонь у відповідь. Усі порушення тиші російсько-окупаційними військами фіксуються СММ ОБСЄ.

Прикро, що попри обґрунтовані роз’яснення військових посадовців, наразі в соціальних мережах та ЗМІ поширюються маніпуляції фактами щодо «роззброєння» українських воїнів. Це абсолютно не відповідає дійсності. Наші захисники заявляють про це самі та дивуються розповсюдженню подібних фейків.

Більше того, у разі відкритої збройної агресії противника на ділянках району проведення операції Об’єднаних сил у разі загрози життю та здоров’ю наших воїнів, військовослужбовці ЗС України матимуть дозвіл застосовувати зброю у відповідь.

Нагадаємо, за даними соцопитувань, армія користується найбільшим рівнем довіри серед українських громадян. Щиро сподіваємось, що повний і всеосяжний режим припинення вогню стане сталим та збереже життя наших українських військовослужбовців та цивільних громадян.

Тому закликаємо громадськість та представників ЗМІ не вестися на провокаційні вкиди в інформаційному просторі та прискіпливо перевіряти дані. Давайте користуватися повідомленнями офіційних джерел.

Людське життя — найголовніша цінність! Підтримуйте Збройні Сили України та подякуйте за нагоди нашим захисникам!

Слава Україні!

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини