ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як офіцери-авіатори у складі 95-ї бригади брали участь у славнозвісному рейді ворожими тилами

1 Серпня 2020, 10:14

У першу неділю серпня Україна традиційно відзначатиме День Повітряних Сил ЗС України. Це професійне свято не лише військових авіаторів, але також  зенітних, ракетних та радіотехнічних підрозділів. Загалом – усіх, хто присвятив життя захисту повітряного простору нашої держави.

Напередодні свята кореспондент АрміяInform та наші постійні інформаційні партнери з обласної телекомпанії «Галичина»  поспілкувалися з військовослужбовцями Івано-Франківської бригади тактичної авіації.

Але йтиметься не про бої в повітрі. Обидва наші співрозмовники – учасники боїв на землі під час однієї з найзапекліших фаз проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Офіцери бригади тактичної авіації майори Василь Ткачук та Вадим Мандзюк добровольцями увійшли у підпорядкування командування 95-ї аеромобільної бригади та брали участь у славнозвісному рейді ворожими тилами  на Донбасі.

Нагадаємо, що найдовший у військовій історії світу рейд десантників розпочався 19 липня 2014 року. Тоді керівництво АТО дало наказ перейти до наступальних дій задля визволення підрозділів 24-ї, 72-ї та 79-ї бригад, які, блокуючи російсько-український кордон, потрапили в оточення на південному сході Луганської області та на сході Донецької.

Згідно з планом операції, наші підрозділи  мали визволити Савур-Могилу, населені пункти Степанівку та Маринівку, встановити контроль над переправами на річці Міус та забезпечити вихід із оточення зазначених підрозділів. Ударними були батальйони 30-ї та 95-ї бригад, укомплектовані військовослужбовцями контрактної служби. Основною складовою операції був рейд 95-ки. Для участі в ньому було відібрано 400 найкращих бійців із 1-го і 13-го окремого аеромобільних батальйонів бригади.

Загалом протягом 25 днів бойового маршу було подолано понад 400 км, зокрема 170 км тилами проросійських бойовиків, знищено три блокпости противника, кілька російських артилерійських підрозділів, які вже перебували на українській території. Українські десантники тоді як трофеї взяли їхню зброю та техніку. Поставлене завдання було виконане успішно, однак під час рейду 13 воїнів-десантників загинули, а до місць початкової дислокації не повернулося 60% одиниць техніки.

На думку американського військового експерта Філіпа Карбера, цей рейд став найдовшим у новітній воєнній історії, а житомирські десантники зажили слави найкращої бригади такого типу у світі.

Навіть сьогодні обидва офіцери-авіатори згадують період 2014 року як надзвичайно небезпечний. На запитання журналістів про те, чи стали б вони знову до лав наземних бойових підрозділів, аби бити ворога, відповідають, що зробили б це не вагаючись. Так само, як зробили свідомо свій вибір шість років тому. Коли цього вимагав час і обставини.

Відео – Івано-Франківське обласне ТБ «Галичина»

17
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram