ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Відновлення територіальної цілісності України має залишатися основоположним принципом у політиці ЄС щодо РФ – Дмитро Кулеба

3 Серпня 2020
Відновлення територіальної цілісності України має залишатися основоположним принципом у політиці ЄС щодо РФ – Дмитро Кулеба

Європейський союз має продовжувати тиск на Росію з метою змусити її відновити територіальну цілісність України.

Таку думку на зустрічі з керівниками дипломатичних місій ЄС та його держав-членів, акредитованих в Україні, висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, інформує МЗС.

«Повне виконання Мінських домовленостей і відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах має залишатися основоположним принципом у політиці ЄС щодо РФ. Якщо хтось намагатиметься змінити цей принцип, допоки російська політика не повернулася у рамки міжнародного права, це лише підвищить загрози та надішле Російській Федерації хибні сигнали», – сказав український дипломат.

Він закликав посилити санкційний тиск на Росію «з огляду на те, що Російська Федерація надалі продовжує окупацію та нехтує своїми зобов’язаннями як держави-окупанта згідно з міжнародним правом».

У МЗС України пояснили, що йдеться про незаконний запуск залізничного сполучення між РФ і Кримом, а також про проведення незаконних російських волевиявлень.

«Однією з тем зустрічі стала важка правозахисна ситуація в окупованому Росією Криму, протиправні переслідування українських громадян. Міністр переконаний, що санкційна політика ЄС за порушення прав людини має застосовуватися і до злочинних дій РФ у тимчасово окупованому Криму», – зазначили у МЗС.

Серед іншого Дмитро Кулеба розповів європейським дипломатам, що масштабна мілітаризація Росією Криму та Чорноморського регіону загрожує загальноєвропейській безпеці.

Також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю «Главкому», відповідаючи на запитання про те, на які компроміси готова йти Україна заради повернення контролю над окупованими районами Донбасу, зазначив:

«Перше – повний контроль за кордоном України.  Друге – статус окремих регіонів Донецької і Луганської областей визначений законодавством і у межах широкої форми децентралізації та відсутності будь-яких прав вето на загальнонаціональні рішення. Ми залишаємося унітарною державою, децентралізованою. Про все інше треба домовлятися».

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України