ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі бійці-спецпризначенці успішно завершили курс легководолазної підготовки

12 Серпня 2020
В Одесі бійці-спецпризначенці успішно завершили курс легководолазної підготовки

У Водолазній школі ЗС України відновили підготовку водолазів, але поки що лише для потреб частин спеціального призначення.

‒ У зв’язку з карантином у школі тимчасово призупинено базовий курс професійної водолазної підготовки за спеціальністю «водолаз». Проте наразі прийняте рішення про скорочену підготовку водолазів з-поміж спецпризначенців за окремою навчальною програмою інтенсивної легководолазної підготовки, ‒ розповів журналісту АрміяInform начальник Водолазної школи ЗС України капітан 1 рангу Сергій Титаренко.

Нагадаємо, що Водолазна школа – це навчальний заклад Збройних Сил України, де централізовано готують фахівців за спеціальністю «водолаз» не лише для потреб Збройних Сил України, а й інших силових структур держави.

‒ Завданнями курсу легководолазної підготовки спецпризначенців  було опанування ними впевненими навиками використання автономного водолазного спорядження з відкритою схемою дихання. Бійці відпрацювали злагодження командних дій у складі водолазного підрозділу – водолазної станції, зокрема у разі виникнення позаштатних ситуацій та під час надання допомоги аварійному водолазу. Зазначений курс є базою для подальшої підготовки водолазів-спецпризначенців, а саме – набуття ними навичок використання водолазного спорядження вже із замкнутою схемою дихання та спеціальних дій, ‒ повідомив капітан 1 рангу Сергій Титаренко.

Особливостями цього курсу було проведення у вечірній час додаткових занять зі спеціальної фізичної підготовки у басейні, де курсанти набували специфічних навичок з прикладного фридайвінгу, іншими словами, з підводного плавання зі затримкою дихання, відпрацьовували при цьому у воді вправи зі значними психофізичними навантаженнями, у зокрема в складі групи, де від кожного залежав загальний результат.

Курс легководолазної підготовки був розрахований на чотири тижні. Кульмінація навчання ‒ складання кваліфікаційного іспиту, на якому курсанти продемонстрували свої знання з водолазної техніки, правил водолазної служби та водолазної медицини, а також вміння виконувати обов’язки посадових  осіб водолазної станції під час відпрацювання спусків під воду. За результатами кваліфікаційного іспиту  курсантам була присвоєна первинна водолазна кваліфікація.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вишкіл, Новини