ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Територіальні громади можуть надати друге життя занедбаним військовим містечкам», – голова Черкаської ОТГ

7 Серпня 2020
«Територіальні громади можуть надати друге життя занедбаним військовим містечкам», – голова Черкаської ОТГ

Комунальні проблеми військових містечок, які накопичувалися роками через брак належного фінансування об’єктів житлової інфраструктури, тепер можливо розв’язати завдяки зусиллям об’єднаних територіальних громад – у новостворених ОТГ є фінансовий ресурс і зацікавленість у розвитку своїх територій.

АрміяInform продовжує слідкувати за ситуацією з водопостачанням військових містечок Гвардійське та Черкаське, що на Дніпропетровщині, й інформувати своїх читачів.

Як ми вже повідомляли, у цих військових містечках є проблема старого водогону, що перебуває в аварійному стані й працює дуже нестабільно, а новий – лише прокладають. Роками мешканці гарнізону жили фактично без нормального водопостачання і централізованого опалення. Однак вже восени проблему з водою буде вирішено. Проте, лишаються проблеми з водовідведенням, ремонтом житлового фонду, інженерних мереж та іншого майна, яке раніше перебувало на балансі Міноборони і тепер отримало нового власника в особі об’єднаної територіальної громади.

Про плани розвитку комунальної інфраструктури цих військових містечок кореспондент АрміяInform поговорив із головою новоутвореної Черкаської об’єднаної територіальної громади Юрієм Тараном.

Громада бере насосну станцію та очисні споруди на свій баланс

Чи є нині вода в гарнізоні й коли планується введення в експлуатацію нового водогону?

Вода у Черкаському та Гвардійському наразі є. Будівництво нового водогону перебуває в наступному стані: на території Черкаської об’єднаної громади всі роботи повністю завершено. Трубу закладено, зарито, всі колодязі й все, що необхідно, зроблено. Підключення вже відбулося. На території сусідньої Піщанської об’єднаної територіальної громади роботи виконано на 60%, насосна станція з додатковими резервуарами на 1400 кубічних метрів води на такому ж рівні готовності. Триває заміна 1,7 кілометра водогону в місті Новомосковськ, ведеться реконструкція насосної станції у Гвардійському. Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко визначив термін здачі об’єкта – 1 вересня 2020 року.

Будівництво нового водогону до вашої та інших ОТГ фінансується з обласного бюджету. Які зобов’язання бере на себе громада?

Ми вже ухвалили рішення про вилучення майна об’єкта водозабезпечення і водовідведення в смт Гвардійському з управління КП «Райводоканал», яке створювало нам неабиякі проблеми з їхньою дірявою трубою, арештованими рахунками і заборгованостями. Рішенням сесії Черкаської ОТГ беремо насосну станцію та очисні споруди на свій баланс та визначаємо нового виконавця послуг – це буде нова компанія. Вона не банкрут, надає послуги на ринку і має непогану репутацію, техніку та всі необхідні ресурси для того, щоб якісно надавати послуги. З 1 січня 2021 року за власний кошт розпочнемо відновлення всіх проблемних комунікацій.

ОТГ та представники влади за розбудову військових містечок і кращі умови проживання військових

З наступного року ваша ОТГ матиме власний бюджет. Які будуть перші кроки, окрім наведення ладу з водопостачанням?

– Під час зустрічі  з Міністром оборони України Андрієм Тараном ми обговорили наші проблемні питання, він нас уважно вислухав. Є повне порозуміння. З січня 2021-го продовжуємо приймати у комунальну власність житловий фонд і об’єкти життєзабезпечення в Черкаському.

Принципова згода Міноборони є – ще два роки тому, коли проводили у цьому відомстві круглий стіл, ми запевнили: керівництво об’єднаної територіальної громади й депутатський корпус виступає за розбудову військових містечок і покращення умов проживання військових. Тоді ми підписали меморандум, де визначено наші пріоритети й умови об’єднання у територіальну громаду – це саме підтримка військових частин через відповідні програми. Наш план – повна передача у комунальну власність майна, яке не притаманно Міністерству оборони. Це застарілий житловий фонд, комунікації, інше майно, й питання, які більше належать до компетенції органів місцевого самоврядування, ніж до оборонного відомства. При цьому ми беремо відповідальність за покращення умов перебування та проживання військовослужбовців у гарнізоні. У нас амбітні плани і плідна співпраця з облдержадміністрацією, народним депутатом від нашого округу.

Хочемо капітально відремонтувати дитсадок, вже створили власну дитячу музичну школу, будуватимемо спорткомплекси для молоді. Опрацьовуємо варіанти організації проведення дозвілля для військових – як зробити так, щоб вони у вільний від служби час могли відпочивати.

Хто є представниками влади у вашій ОТГ і чи можливо вашими силами вирішити негаразди та проблеми, які накопичувалися у гарнізоні роками?

Наш депутатський корпус працює як єдина команда – 26 людей: 15 депутатів із Гвардійського, 11 – з Черкаського. Немає непорозумінь, усе чітко: депутати військові або в запасі, або ж члени родин військовиків. Усі розуміють, навіщо зібралися – маємо чимало нерозв’язаних питань.

Ми хочемо, щоб Міністерство оборони побачило органи місцевого самоврядування саме партнерами і друзями, а не ворогами, які прагнуть щось зруйнувати чи вкрасти.

Усвідомлюємо, що в умовах війни і збройної агресії проти України, наша роль полягає у забезпечені надійного та комфортного тилу для родин українських захисників. І ми робитимемо це.

Роль ОТГ у забезпечені надійного і комфортного тилу для родин наших захисників

Дивлячись на нашу перспективу, деякі навколишні села мають бажання приєднатися до нашої ОТГ. Може варто над цим подумати, бо згідно з чинним законодавством ми змушені повертати 73 мільйони гривень з бюджету громади до держбюджету через те, що громаді бракує необхідної кількості мешканців. Хоча є інший підхід – розробляємо програму заохочення і підтримки мешканців громади щодо народжуваності. Плануємо запровадити одноразову виплату розміром до 50 тисяч гривень родині, яка народить нового громадянина. Плануємо зробити капремонт у дитсадку – на це потрібно 25 мільйонів гривень, що абсолютно реально для бюджету ОТГ.

Настав час йти назустріч місцевому самоврядуванню

І йти назустріч одне одному. Наприклад, є дуже велика проблема із землею – на нашій території є будинкоуправління номер один і два – утримувачі житлового фонду Міноборони. Їх не внесли в реєстр юридичних осіб. Ми допомогли і внесли їх до реєстру, запустили процес із визначення меж земельних ділянок, які перебувають у користуванні будинкоуправлінь, отримали на це дозвіл. Це близько 60 гектарів, на яких розташовано житловий фонд. Запропонували Міноборони не просто віддати нам цей житлофонд і землю, а й передати і ці два будинкоуправління – щоб люди залишились на своїх робочих місцях. Ми «підхопимо» ці підприємства і там працюватимуть наші громадяни.

Щиро віримо в те, що все заплановане вдасться втілити в життя.

10
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Публікації, Репортаж