ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

США та європейські країни закликали Росію вивести війська з Абхазії й Південної Осетії

6 Серпня 2020, 15:47
США та європейські країни закликали Росію вивести війська з Абхазії й Південної Осетії

США та сім європейських країн відзначили 12-ту річницю конфлікту між Росією та Грузією закликом до Москви вивести війська з Абхазії й Південної Осетії, дозволити евакуацію за медичними показаннями та доставлення допомоги, особливо під час пандемії COVID-19. Про це повідомляє АрміяInform з посиланням на Голос Америки.

Після закритого брифінгу, проведеного в Раді Безпеки ООН помічником генерального секретаря Мирославом Єнчем, західні країни заявили, що військова присутність Росії в Абхазії та Південній Осетії й визнання нею «так званої незалежності цих регіонів» порушує територіальну цілісність Грузії та підриває її суверенітет.

США та європейські країни в спільній заяві відзначили, що вони «вкрай стурбовані інтенсифікацією так званого процесу зміцнення кордону за останній рік», який проводить Росія, «в тому числі під час глобальної пандемії COVID-19».

За їхніми словами, дії Росії ще більше розділяють спільноти та ставлять під загрозу «здоров’я й життя населення, яке постраждало від конфлікту».

«Протягом усього цього й без того непростого часу фактична влада, яка здійснює контроль над грузинськими регіонами Абхазія і Південна Осетія, продовжила практику затримань на адміністративному кордоні. Фактична влада Південної Осетії неодноразово відмовляла в екстреній медичній евакуації й не дозволяла доставляти гуманітарну допомогу», — йдеться в заяві.

США, Бельгія, Естонія, Франція, Німеччина, Велика Британія, Норвегія та Ірландія також висловили стурбованість з приводу «кампанії з дезінформації про пандемію, що триває, та пов’язаних з нею питань охорони здоров’я».

«Ці дії затягують конфлікт, загрожують миру та стабільності, перешкоджають здійсненню прав людини та основних свобод, а також негативно позначаються на здоров’ї та безпеці людей по всій Грузії, дестабілізуючи регіон у цілому», — заявили вісім країн.

Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини світу та України