ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Шість неузвичаєних способів берегти прохолоду у спеку в бойових умовах

21 Серпня 2020
Шість неузвичаєних способів берегти прохолоду у спеку в бойових умовах

Передусім треба пам’ятати, що у тривалу спеку, яка нині панує вусій країні, слід охолоджувати шкіру, а не шлунок. Експериментально доведено, що тіло реагує на вживання холодної води зменшенням потовиділення, а отже — гірше охолоджується й активніше зберігає тепло. Натомість гарячий чай, навпаки, додає нам тепло, змушуючи більше пітніти. Схожий ефект дає кімнатної температури, а не льодяна вода.

Отже, термос або термічна мінікриївка у ґрунті для місткості з прохолодною водою або гарячим чаєм — ваші друзі в умовах позиційних боїв.

Нетрадиційне охолодження № 1: трохи пересолюйте їжу

Логіка тут досить проста—споживання більшої кількості солі змусить організм прагнути споживати більшу кількість рідини, тому ви питимете більше води, ніж зазвичай. І саме це допоможе вам підтримувати температуру тіла на досить низькому рівні.

Додаткова вигода: сіль, яку ви споживаєте, замістить натрій, який втрачаєте під час потовиділення (ви справді пітнітимете, як скажені, коли настане справжня полуденна спека), що підтримає ваше тіло у кращій формі.

Нетрадиційне охолодження № 2: одягніться

На позиціях не підкочуйте рукави або штанини, хай ваше тіло буде закритим максимально. Це затримуватиме вологу від потовиділення, охолоджуючи вас у такий спосіб.

Нетрадиційне охолодження № 3: пийте дуже гарячий чай

Щоблишатися у прохолоді тривалийчас, вам потрібно трохи погрітися. Механізм тут такий самий, як і у випадку з повністю закритим одягом тілом: вас охолоджуватиме активне потовиділення.

Нетрадиційне охолодження № 4: Прикрийте мокрою тканиною шию

Шия — особлива частина тіла, оскільки судини там розміщені дуже близько до поверхні шкіри. Поклавши на неї щось прохолодне, ви відразу ж відчуєте приємну свіжість.

Нетрадиційне охолодження № 5: перед виходом на бойове чергування на позиції намочіть ваш однострій у ділянках грудей, спини та ніг нижче від колін

Вода довго випаровуватиметься з вашого одягу, створюючи приємний ефект прохолоди.А зони тіла, одяг на яких намочите, не натиратимуться вологою тканиною.

Нетрадиційне охолодження № 6: майте термос для напою або облаштуйте у землі термічну мінікриївку для місткості з водою

З термосом усе зрозуміло. А мінікриївку можна облаштувати за лічені хвилини. Саперною лопаткою зніміть невеличкий шмат дерену взатінку. Потім викопайте ямку під розмір місткості з рідиною. Дно ямки до половини заповніть свіжозрізаною молодою травою, яку трохи окропіть водою.

Місткість огорніть мокрою ганчіркою й поставте в отвір, закривши його зверху зрізаним дереном. І все — ваш імпровізований холодильник працює.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Лайфхак