ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сербія хоче купити китайський зенітний ракетний комплекс – США проти

12 Серпня 2020
Сербія хоче купити китайський зенітний ракетний комплекс – США проти

Сербія розглядає можливість покупки сучасної китайської системи протиповітряної оборони попри попередження Сполучених Штатів Америки, що така угода може поставити під загрозу наміри балканської країни щодо членства в Європейському Союзі.

Таку заяву зробив президент Сербії Александар Вучич, повідомляє Європейська правда.

Він сказав, що «ми думали, але ще не закупили» сиcтему FK-3. Це експортна версія китайської зенітної ракетної системи середньої дальності HQ-22 останнього покоління.

Сербія, яка зміцнює свої збройні сили здебільшого за рахунок російських літаків і бронетехніки, минулого місяця отримала 6 китайських ударних і розвідувальних безпілотників СН-92А. Так Сербія стала першою європейською країною, яка розгорнула китайські безпілотні літальні апарати.

Посольство США в Белграді заявило, що «закупівля військового і оборонного устаткування – це суверене рішення країн. Однак уряди повинні розуміти короткострокові і довгострокові ризики та втрати, пов’язані з веденням бізнесу з китайськими компаніями».

«Вибір закупівель повинен відображати заявлену політичну мету Сербії ‑ велику європейську інтеграцію», ‑ йдеться у заяві посольства США.

У відповідь на заяву Александар Вучич сказав, що зенітна ракетна система FK-3 не входить у список санкцій США, і покупка залежить тільки від фінансових умов угоди.

«Ми ухвалимо рішення (щодо покупки) як вільна і суверенна країна», ‑ сказав президент Сербії».

 

Читайте нас у Facebook
Армії світу